Forum

BT işlemleri iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BT işlemleri için öneri

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yakın bir dostum kendi firmasının BT işleri için benden yardım istedi. Geçenlerde gidip mevcut yapıyı incelediğimde ise şöyle sonuçlar ile karşılaştım. Yaklaşık 40 bilgisayar var. Kablolamada şimdilik sıkıntı yok. ADSL bağlantısı var ve bu bağlantı AirTies RT-211 modeli bir modemden, 24 portlu iki adet dağıtıcıya giriyor ve bilgisayarlara dağılıyor. Firewall ve DHCP işlemleri modeme yüklenmiş durumda. Sistem loglaması ve depolama sunucusu ihtiyacı var. Şimdi sizlerden öneri bekliyorum. Bu yapıyı sorunsuz bir şekilde ve yasal olarak herhangi bir engel olmadan çalışmasını istiyorum. Windows Server kurmayı planlıyorum, FTP ve DHCP işlemlerini buradan halletmeyi düşünüyorum. Ayrıca loglamayıda burada halledebilir miyim?

Ucuz yollu çözüm önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar...

Gönderildi : 03/08/2014 18:19

(@maydin38)
Gönderiler: 90
Estimable Member

ayrıca bir muhasebesel programda vardır gibi düşünüyorum. ben olsaydım önce iyi bir server alırdım. genelde ibm ürünlerini tercih ederdim. bu server bilgisayara 1  fiziksel yada gereklerine göre 1 den fazla sanal işletim sistemini kurardım. kurulan işletim sistemlerini windows olarak düşündügüm için active directory kurardım. böylece dhcp işleminden kurtulabilirdim. sonra güvenlik duvarı kurardım. loglarıda hallederdim(5651 nolu yasa). böylece dışarıdan gelebilecek teklikeleri minimize ederdim. iç yapıyada virüs programı alırdım. sonra bir yedekleme ünitesi ile ftp,mail server,web server vb. işlerini halledebilirsin. hatta file server olarak kullanırsın. gibi.....

Gönderildi : 03/08/2014 19:19

Paylaş: