Forum

domaine alma probl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domaine alma problemi

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
538 Görüntüleme
(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba  esxi sunucum üzerinde dc,dhcp ve dns  serverlarım var.Herşey normal,clientlerim saglıklı bir şekilde  internete de  çıkıyor.Yalnız  clientlerimi domaine almak istediğimde aşağıdaki hatayla karşılaşıyorum.Ne yaptıysam çözemedim, forumlarda da araştırdım  ama  çözüme ulaştıramadım.Bu hatayla karşılaşanlarımız var mı ? Teşekkürler...

[url= http://i.hizliresim.com/rLlD7V.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/rLlD7V.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 26/06/2014 16:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

local yazmadan denermisin?

dns tarafında bir sorun var mı kontrol ettiniz mi?

Gönderildi : 26/06/2014 16:39

(@semihimir)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mumin bey merhaba o şekilde denedim  bu sefer dns çözemedi gibi bir hata alıyorum.dns serverı pinglemeye çalıştığımda ping atamıyorum.sebebi ne olabilir ?

Gönderildi : 26/06/2014 17:16

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Merhaba,

DC ve DNS'in aynı makina üzerinde çalıştığını varsayarak zaten ilk problem de ikinci problem de network ayarlarından kaynaklanan bir sorun var gibi. Network ayarlarını tekrar kontrol etmenizi öneririm. 

Gönderildi : 27/06/2014 09:41

(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member

Merhaba,

Domain Pcye erişemediğinde bu hatayı veriyor genelde.İsterseniz ipyi statik verin domaine ping atmayı deneyin.Eğer olursa tekrar otomatiğe alırsınız ip'yi. 

Gönderildi : 27/06/2014 12:08

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Client network ayarları ve DC network ayarlarını paylaşır mısınız?

Gönderildi : 27/06/2014 13:42

(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member

Merhaba,

aynı durumla bende karşılaşmıştım sorunu ben aşağıdaki gibi hallettim

client tarafındaki bilgisayardarda DNS ve İp adreslerini otomatik olarak ayarlayıp tekrar domaine aldığımda sıkıntı ortadan kalkmıştı sizde denerseniz büyük ihtimal DNS ve İp adresi yazdığınızdan sıkıntı vardır. 

kolay gelsin. 

Gönderildi : 27/06/2014 15:00

(@semihimir)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kusura bakmayın iş yogunlugunda  dolayı size dönüş yapamadım.Sorun dns ile ilgiliydi dns  ve gatewaye dc nin ip adresini  yazınca  alabildim domaine.Yardımlarınız için teşekkürler...

Gönderildi : 28/06/2014 11:54

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

DNS ayarlarınızı o yüzden sormuştum. DNS te DC nin IP adresi yazmalı ancak gatewayde yazmasına gerek yok, hatta yazarsanız farklı özel bir routing yapısı yoksa o client internete çıkamayacaktır.

Gönderildi : 28/06/2014 13:47

(@semihimir)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Haklısınız  Oğuzhan Bey.Yardımlarınız  için teşekkür ederim...

Gönderildi : 28/06/2014 15:11

Paylaş: