Forum

2008 windows sunucu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 windows sunucu sorunu

31 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
982 Görüntüleme
(@serkanemirbayer)
Gönderiler: 64
Trusted Member
Konu başlatıcı

kusura bakmayın sizin vaktinizi alıyorum ama ben bundan pek bişey anlamadım alfabetik olarak cok sayıda satır var hatayı tam olarak nasıl olacagını veya nerde yazacagını bilemedim dediğim gibi pekte anlamıyorum hobi olarak ugraşıyorum bu işle

Gönderildi : 10/10/2014 22:09

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Mesela sorun olan sayfa resim yükleme mi? o sayfayıo açın işlemi yapın o esnada eğer kod içinde aksi bir durum yapılmamışsa hata mesajı çıkacaktır. onu yazın yorumlayalım

Gönderildi : 10/10/2014 22:51

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

her hangi bir resim yükleme hatası falan vermiyor herşey normal gidiyor eklenen resmi  bile ön izlemede görünüyor en son (buraya kadar herşey normal) kaydet  basıldıgı zaman ilanınız yönetim  tarafından onaylanıp yayınlanacaktır diye ibare cıkacagına ilanınız eklenemedi uyarısı geliyor ve ilan eklenmiyor ve php infoda herhangibir hata görünmüyor

Gönderildi : 11/10/2014 01:54

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

C:\Windows\Temp\PHP56_errors.log  burada böyle bir hata logu buldum bunla olabilirmi

[10-Oct-2014 23:35:21 Asia/Muscat] PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:\Program Files (x86)\PHP\v5.6\ext\php_oci8_12c.dll' - The specified module could not be found.
 in Unknown on line 0
[10-Oct-2014 23:35:21 Asia/Muscat] PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:\Program Files (x86)\PHP\v5.6\ext\php_pdo_oci.dll' - The specified module could not be found.
 in Unknown on line 0
[10-Oct-2014 23:35:21 Asia/Muscat] PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:\Program Files (x86)\PHP\v5.6\ext\php_pdo_firebird.dll' - The specified module could not be found.
 in Unknown on line 0

Gönderildi : 11/10/2014 02:04

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Kaydetme işleminden sonra kod üzerinde ne yapıyor yazılımcıya sormanız gerekli ama orada eksik olan bileşenler bununla alakalı olabilir.

Gönderildi : 11/10/2014 12:07

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Kaydetme işleminden sonra kod üzerinde ne yapıyor yazılımcıya sormanız gerekli ama orada eksik olan bileşenler bununla alakalı olabilir.

normalde linux serverde sorunsuz calışıyor sanki bu sunucuda eksik veya kapalı birşey varmış gibi geliyor ama nersi cözemedim 

Gönderildi : 11/10/2014 15:09

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sunucuda server managerde roll üzrinde böyle bir hata ile karşılaştım bu olabilirmi

Log Name:      System
Source:        Microsoft-Windows-WAS
Date:          10.10.2014 22:37:06
Event ID:      5011
Task Category: None
Level:         Warning
Keywords:      Classic
User:          N/A
Computer:      Server
Description:
A process serving application pool 'seninmagzan.com v4.0 (Integrated)' suffered a fatal communication error with the Windows Process Activation Service. The process id was '4364'. The data field contains the error number.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-WAS" Guid="{524B5D04-133C-4A62-8362-64E8EDB9CE40}" EventSourceName="WAS" />
    <EventID Qualifiers="32768">5011</EventID>
    <Version>0</Version>
    <Level>3</Level>
    <Task>0</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2014-10-10T19:37:06.000Z" />
    <EventRecordID>209073</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="0" ThreadID="0" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>Server</Computer>
    <Security />
  </System>
  <EventData>
    <Data Name="AppPoolID">seninmagzan.com v4.0 (Integrated)</Data>
    <Data Name="ProcessID">4364</Data>
    <Binary>6D000780</Binary>
  </EventData>
</Event>

Gönderildi : 11/10/2014 15:19

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Bu hata ile yaşadığınız sorunun bir alakası yok. Yazılımı yapan firma ile görüşün scriptin hangi bileşenleri kullandığını öğrenin ve sunucuya onları kurun. yada bir PHP yazılımcısından sorun olan kodda hata mesajlarını kapatan bir önlem varmı varsa nerelerdeyse kaldırılması ile ilgili bir destek alın.

Bu bilgiler ile milyonlar fikir yürütebilir sorunu çözemeyiz mutlaka bir hata kodu görmek ve sorunu çözmek gerekir.

Gönderildi : 11/10/2014 17:05

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu hata ile yaşadığınız sorunun bir alakası yok. Yazılımı yapan firma ile görüşün scriptin hangi bileşenleri kullandığını öğrenin ve sunucuya onları kurun. yada bir PHP yazılımcısından sorun olan kodda hata mesajlarını kapatan bir önlem varmı varsa nerelerdeyse kaldırılması ile ilgili bir destek alın.

Bu bilgiler ile milyonlar fikir yürütebilir sorunu çözemeyiz mutlaka bir hata kodu görmek ve sorunu çözmek gerekir.

selam yardımlarınız teşekkürler sicripti aldıgım firmadan bileşenleri aldım fakat sunucuye ne yüklemem gerekir

Gönderildi : 14/10/2014 20:35

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

php.,info benim sunucunun ve calışan diyar linux sunucunun php info yu karşılaştırdıgımda eksik olan bileşenler var bunları nasıl sunucuya eklerim mesela aşagıdakinler bende yok

Zend Guard Loader

Zend Guard Loader enabled
License Path no value
Obfuscation level 3

Gönderildi : 15/10/2014 03:41

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Php.infoda sunucuda yüklü tüm bileşenleri görürsünüz. Bu scripti nereden satın aldıysanız oradan çalışması için gerekli olan bileşenler nedir diye sorma durumunuz varsa oradan öğrenseniz daha iyi olur.

Gönderildi : 15/10/2014 12:05

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

selam özgür bey nasılsınız ben bi yerde hata yaptım bu ilan sicriptini calıştıracam diye ugraşırken sannırım mysql sorun yarattım şimdi diyer web sitelerde aşagıdaki gibi hata veriyorlar ve sicriplerin yönetim paneli sunucu paneli ve phpmyadmin'e giriş yapılamıyor sizden isteyim  sunucuya sanırım format atacam yeniden kuracam herhalde ama sitelere ait database leri nasıl alırım daha önceden alınmış herhangibir yedek yok

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in C:\HostingSpaces\neonmarket\neonmarket.com\wwwroot\system\database\mysql.php on line 6

Gönderildi : 22/10/2014 21:33

Sayfa 2 / 2
Paylaş: