Forum

2008 windows sunucu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 windows sunucu sorunu

31 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
984 Görüntüleme
(@serkanemirbayer)
Gönderiler: 64
Trusted Member
Konu başlatıcı

selam 5 adet kullandıgım calışır durumda web sitem oldugu icin kendime 2008 winsows sunucu yapmıştım ve yaklaşık 4 aydır sorunsuz kullanıyorum sunucumda hem php,asp,aspx calışır durumda fakat daka önceden satın aldığım php ilan sicripti domanini aldıgım firmanın sunucusunda sorunsuz calışıyordu  ve host günü doldugu icin kendi sunucums transfer ettim kendi sunucumda sıfırdan kurdugum halde sadece ana sayfa sorunsuz geliyor fakat başka bir sayfayı tıkladıgımda 404 hatası alıyorum sicripti satın aldıgım firmay ile irtibata gectim bakmasını rica ettim ve bana windows sunucu oldugu icin se url'leri görmediği icin 404 hatası veriyordi ve linux sunucu kullanmalısın dedi benim kendi sunucumda calıştımak icin yapabilecek bir şey varmı yardımcı olabilirmisiniz sitenin linkini veriyorum (ayrıca yönetim paneli falan sorunsuz calışıyor)

http://seninmagzan.com

Gönderildi : 14/06/2014 23:31

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

yazılımınızda .htaccess kullanıyormusunuz?

Gönderildi : 16/06/2014 01:57

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

öncelikle ilginiz icin teşekkür ediyorum 

ftp de bulunan  .htaccess içinde yazan aşagıdaki gibidir bunun icin ben herhangibir şey kurmadım direk dosyaları ftp ye yolladım

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule kategori/(.*)/(.*)$ index.php?page=kategori&Id=$1&sayfa=$2 [QSA,NC,L]
RewriteRule ([0-9]*)-([0-9]*)-(vitrin)-(.*).html$ index.php?page=vitringoruntule&Id=$2&sayfa=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule ([0-9]*)-([0-9]*)-(fiyat)-(.*).html$ index.php?page=fgoruntule&Id=$2&sayfa=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule ([0-9]*)-([0-9]*)-(acilacil)-(.*).html$ index.php?page=acilacilgoruntule&Id=$2&sayfa=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule ([0-9]*)-([0-9]*)-(top100)-(.*).html$ index.php?page=top100&Id=$2&sayfa=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule ([0-9]*)-([0-9]*)-(son)-(.*)-(.*).html$ index.php?page=son&Id=$2&sayfa=$1&type=$4 [QSA,NC,L]
RewriteRule ilan/(.*)-([0-9]*)$ index.php?page=ilan&title=$1&id=$2 [QSA,NC,L]
RewriteRule ([0-9]*)-magaza(.*).html$ index.php?page=milan&id=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule haber/tum-haberler/([0-9]*)$ index.php?page=tum-haberler&sayfa=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule haber/(.*)-([0-9]*)$ index.php?page=haber-oku&Id=$2&baslik=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule iletisim.html$ index.php?page=iletisim
RewriteRule acilacililanlari.html$ index.php?page=acilacilgoruntule
RewriteRule fiyatidusenler.html$ index.php?page=fgoruntule
RewriteRule (.*)-top100.html$ index.php?page=top100&sayfa=$1
RewriteRule (.*)-son-48saat.html$ index.php?page=son&type=48saat&sayfa=$1
RewriteRule (.*)-son-1hafta.html$ index.php?page=son&type=1hafta&sayfa=$1
RewriteRule (.*)-son-1ay.html$ index.php?page=son&type=1ay&sayfa=$1
RewriteRule vitringoruntule.html$ index.php?page=vitringoruntule
RewriteRule kayitli-ilanlarim.html$ index.php?page=kayitli-ilanlarim
RewriteRule uyekayit.html$ index.php?page=uyeol
RewriteRule uyeol.html$ index.php?page=uyeok
RewriteRule uyeduzenlendi.html$ index.php?page=uyeduzenleok
RewriteRule uyegirisi.html$ index.php?page=giris
RewriteRule tumkategoriler.html$ index.php?page=tumkategoriler
RewriteRule giris.html$ index.php?page=uyegirisiok
RewriteRule ilanekle.html$ index.php?page=ilanekle-cat
RewriteRule ilankayit.html$ index.php?page=ilanekleok
RewriteRule magazalar.html$ index.php?page=magazalar
RewriteRule guvenlicikis.html$ index.php?page=cikis
RewriteRule ekle.html$ index.php?page=ilanekle
RewriteRule ([0-9]*)-duzenle.html$ index.php?page=ilan-duzenle&id=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule ([0-9]*)-dok.html$ index.php?page=ilan-duzenleok&id=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule ([0-9]*)-sil.html$ index.php?page=ilan-sil&id=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule parola-degistir.html$ index.php?page=parola-degistir
RewriteRule bilgilerim.html$ index.php?page=bilgilerim
RewriteRule favorilerim.html$ index.php?page=favorilerim
RewriteRule arama.html$ index.php?page=ara
RewriteRule detayli-arama.html$ index.php?page=detayli-arama
RewriteRule ([0-9]*)-([0-9]*)-(arama)-(.*).html$ index.php?page=ara2&Id=$2&sayfa=$1 [QSA,NC,L]
RewriteRule rss.xml$ rss.php
RewriteRule projeler.html$ index.php?page=projeler
RewriteRule proje/(.*)-([0-9]*)$ index.php?page=proje-goruntule&proje=$1&Id=$2
RewriteRule plan/(.*)-([0-9]*)$ index.php?page=plan-goruntule&plan=$1&Id=$2
RewriteRule projeler/(.*)-([0-9]*)-([0-9]*)$ index.php?page=proje-kategori&kategori=$1&Id=$2&sub=$3

ErrorDocument 404 http://siteadresi.com/index.php?page=404
ErrorDocument 403 http://siteadresi.com/index.php?page=404

Gönderildi : 16/06/2014 04:34

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

IIS üzerinden domaini seçtikten sonra URL rewrite modülünü açın. Sağ bölümde import Rules seçeneği olacak oradan .htaccess dosyanızı seçin ve yükleyin.

Gönderildi : 16/06/2014 12:30

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sorun sayenizde cözüldü cok teşekkür ederim yardımlarınız icin sağ olun iyi günler

Gönderildi : 16/06/2014 13:58

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

çözülmesine sevindim. İyi çalışmalar

Gönderildi : 16/06/2014 14:00

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

özgür bey hayırlı günler nasılsınız umarım iyisinizdir bu site ile iş durumundan dolayı müsait oldugum kadar ilgileniyorum bu gün bir sorununu daha buldum gerci benim kızım benden önce bulmuş sorunu ama ben pek aldırış etmemiştim baba ilan eklenmiyor demişti bende hata yapıyorsun demiştim ama sorun siteden kaynaklanıyor bu gün ben denedim ilan eklenemedi tekrar deneyindiye yazıyor bu sorunu nasıl cözebilirim bir fikriniz varmı sicript daha önceden kullanıldıgı icin onla alakalı oldugunu sanmıyorum gene hostun ayarlarından diye düşünüyorum ilginize teşekkürler hayırlı günler

Gönderildi : 21/06/2014 05:12

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

özgür bey hayırlı günler nasılsınız umarım iyisinizdir bu site ile iş durumundan dolayı müsait oldugum kadar ilgileniyorum bu gün bir sorununu daha buldum gerci benim kızım benden önce bulmuş sorunu ama ben pek aldırış etmemiştim baba ilan eklenmiyor demişti bende hata yapıyorsun demiştim ama sorun siteden kaynaklanıyor bu gün ben denedim ilan eklenemedi tekrar deneyindiye yazıyor bu sorunu nasıl cözebilirim bir fikriniz varmı sicript daha önceden kullanıldıgı icin onla alakalı oldugunu sanmıyorum gene hostun ayarlarından diye düşünüyorum ilginize teşekkürler hayırlı günler
Size de hayırlı günler Gökhan bey. Belirtmiş olduğunuz sorun için hata oluştuğu anda event loglarını kontrol etmeniz gerekiyor. Her hangi bir hata mesajı görmeden sorunun nedenini tespit etmek çok güç.

Gönderildi : 21/06/2014 23:14

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sela öncelikle teşekkür ederim peki ben bu logları nerde görücem onu bulamadım

Gönderildi : 22/06/2014 01:33

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Windows çalıştıra eventvwr yazarak açabilirsiniz. Onun içerisinde bulunan system ve aplication loglarını incelemenizde fayda var.

Gönderildi : 22/06/2014 13:46

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windows çalıştıra eventvwr yazarak açabilirsiniz. Onun içerisinde bulunan system ve aplication loglarını incelemenizde fayda var.

selam özgür bey öncelikle  gecmiş bayraınız mubarek olsun daha önceden yazdıgım ve işlerim dolasılıyla ilgilenemediğim sorunum hala aynı şekilde devam etmekte dediğiniz yere baktım fakat sorunla ilgili herhangibir hata bulamadım mevcut sicriptte herşey sorunsuz benim sunucuda calışmakta fakat sadece en önemlisi olan ilan eklenemekte bunun icin ne yapmam gerekiyor yardımlarınınızı bekliyorum kolay gelsin

ilan eklendiginde sorun aşagıdaki resimde mevcut

Gönderildi : 09/10/2014 01:57

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Hata mesajını göremiyoruz. Bu nedenle PHP.ini dosyanızdan error logları açmanız gerekir.

Gönderildi : 09/10/2014 02:06

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hata mesajını göremiyoruz. Bu nedenle PHP.ini dosyanızdan error logları açmanız gerekir.

bahsettiginiz error log bölümünü nasıl aktif hale getircem ayrıntılı anlatırmısınız sagolun teşekkürler.

Gönderildi : 09/10/2014 23:36

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

sitenin FTP alanında info.php oluşturup içerisine aşapıdaki kodu yazınız 

<?php

phpinfo(); 

?>

sonrasında ilgili PHP sayfasını çağınızı orada php.ini dosya yolu olacak. 

bu dosya içerisinde display_errors error bölümü aktif değilse on yapmanız gerekecek. sonrasında IIS i restart  edin tekrar deneyin.

Gönderildi : 10/10/2014 13:45

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sitenin FTP alanında info.php oluşturup içerisine aşapıdaki kodu yazınız 

<?php

phpinfo(); 

?>

sonrasında ilgili PHP sayfasını çağınızı orada php.ini dosya yolu olacak. 

bu dosya içerisinde display_errors error bölümü aktif değilse on yapmanız gerekecek. sonrasında IIS i restart  edin tekrar deneyin.

dediğinizi yaptım display_errors error bölüm of tu on yaptım ııs reset attım fakat bu php oluşturmayı pek anlamadım gerci bir şeyler yaptım fakat cagırma işi olmadı www.seninmagzan.com/php.ini mi olacak size ftp bilgilerini yollayım özelde bakarmısınız

Gönderildi : 10/10/2014 19:16

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yaptım galiba bakarmısınız

http://seninmagzan.com/info.php

Gönderildi : 10/10/2014 19:44

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

info.php adında bir dosya oluşturun içerisine 

<?php

phpinfo(); 

?>

yazdıktan sonra kadedin. sonra onu URL olarak açık www.siteadi.com/info.php gibi. Orada sunucudaki php.ini uzantısını gösterecek eğer doğru php.ini yi düzenlediyseniz göstermiş olması gerekir.

Gönderildi : 10/10/2014 20:18

(@serkanemirbayer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tamam calışıyor burda ne gibi bir hata arıyacam

Gönderildi : 10/10/2014 20:30

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Neyi yaparken sorun alıyorsanız onu deneyin. O esnada bir PHP hatası olursa ekrana yazacaktır.

Gönderildi : 10/10/2014 20:32

Sayfa 1 / 2
Paylaş: