Forum

Windows Serverda ii...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Serverda iis deki site ile domaini ilişkilendirme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@mehmetdemir)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, Godadady'den windows server 2008 R2 işletim sistemine sahip VPS server kiraladım. Aynı zamanda domain(alan adı) satın aldım. Asp.net projemi iis da çalıştırdım. Localhost:80'den sorunsuz görüntüleyebiliyorum.(Bu arada Serverın ip'si örn: 118.......139:80 ile görüntülenmiyor nedense) Bu serverın 80 portuna kurulu siteyi alan adımla(domainim) nasıl ilişkilendirebilirim ? 

İnternette bulduğum makalelerde active directory ile ilgili eklemeler yaptım ve iis'de de Edit Bindings'e bu domain adını ekledim. Sonuç olarak serverdaki makinenin tarayıcısından www.alanadim.com ile girdiğimde sitem açılıyor, fakat kendi bilgisayarım dahil server dışındaki pc'lerden www.alanadim.com'a girdiğimde açılmıyor.(godaddy reklam sayfası çıkıyor). Server IP'si dış bağlantılara mı kapalı?

Umarım sorunumu anlatabilmişimdir. Kısaca bu sorunu yani domainim ile serverımı nasıl ilişkilendirebilirim? (Yardımcı olabilecek arkadaşları servera uzak masaüstü ile bağlandırabilirim.)

Gönderildi : 28/05/2014 02:21

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Alan adınızın DNS ayarlarını Godaddy panelinden sunucunuzun dış IPsine yönlendirme işlemini yaptınız mı?

Gönderildi : 28/05/2014 12:23

(@mehmetdemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Godadady panelde tam olarak nerede bir türlü bulamadım Alan adı yönelendirmeleri var. onlarda ns ile başlıyor.

Gönderildi : 28/05/2014 13:25

(@mehmetdemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Alan adınızın DNS ayarlarını Godaddy panelinden sunucunuzun dış IPsine yönlendirme işlemini yaptınız mı?

Bu işlem için parelel plesk kullanın diyorlar ama parelel plesk'im sanırım yok. Biraz sıkıntılı bir durumdayım. Acil yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Gönderildi : 28/05/2014 19:20

Paylaş: