Forum

Kullanıcı İşlemleri

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı İşlemleri

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

İyi Akşamlar Değerli Çözümpark ve Ekibi...

Sizlerden Bir Kaç Konuda Bilgi Almak İstiyorum,

Şirketimizde Windows Server 2008 Small Business Server Kullanmaktayız. Telekomünikasyon Firması Olduğumuzdan Dolayı TSP PRO İsminde Özel Yazılım Kullanmaktayız. Client Sistemli Olduğunda Kayıtlara Çok Ağır Ulaşılıyor.

Bu Arada Open Lisans Olarak 20 Kullanıcı Lisansımız Bulunmaktadır. 

Bazı Arkadaşlarım Şu Şekilde Fikir Verdiler. Kullanıcı Açarak, Sadece Kullanacağı Programa İzin Verebilirsiniz Dediler. Bunu Üzerine Terminal Server Lisans Rollerinin Kurulumunu ve Lisans Key Giriş İşlemlerini Yaptım.

Ama Bu Noktadan Sonra Bir İşlem Yapamadım.

Small Business Server Control Ekranından Kullanıcıları Açtım.

Bu Açtığım Kullanıcılara Server'a Uzak Masaüstü Olarak Bağlanabilerek Sadece C:\Program Files\TSPPRO Klasörüne Erişebilsin. Başka Herhangi Bir Ayarlama İşlemlerini Yapamasın.

Forumlarda Bazı Konulara Baktım, Daha Fazla Kafam Karıştı. Bu İşlemleri Nasıl Yapabilirim.

Lütfen Sizlerden Destek Beklemekteyim.

İyi Akşamlar, İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 25/04/2014 00:45

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Kullanıcıyı Remote Desktop kullanıcı grubuna eklersen o kullanıcı RDP ile ulaşması gerekiyor. Bir kontrol edebilirmisiniz.

Gönderildi : 25/04/2014 15:11

(@OmurTiryaki)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba.

Kullanıcıların direk bir programı çalıştırmalarını istiyorsanız rdp üzerinden yapmanız gereken ayar için kendi serverimden ss

http://imgur.com/zwluvAq

Yok klasör yetkileri diyorsanız onun için de folder share ce security ayarlarını kullanacaksınız.

Soruyu net anlamadığım için bu kadar cevaplayabildim. 🙂 

Gönderildi : 25/04/2014 15:44

Paylaş: