Forum

bağlantı yönle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bağlantı yönlendirmeleri hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@VOLKANAKGUL)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Bir adet serverim ve 2 adet farklı internet bağlantım var. Bu 2 adet bağlantıyı serverdaki ethernet 1 ve ethernet 2 ye  bağladım...

Ethernet 1 deki interneti ben internete çıkarken kullanmak istiyorum.. ethernet 2 ye taktığım internetide ofiste olmadığım zaman serverime RDP ile uzaktan erişim sağlamak için kullanacağım... buradaki önemli husus şu ; bilgisayarım internete çıkarken sadece ethernet 1 i kullansın... ben ethernet 2 deki interneti sadece ofis dışında olduğumda uzaktan bağlanabilmek için aldım.. uzaktan RDP ile ethernet 2 den serverime bağlandığımda da internete sadece ethernet 1 üzerindeki internetten çıkmak istiyorum... yani hiçbir şekilde ethernet 2. den internete çıkış yapmıyayım. ethernet 2 deki interneti sadece serverime uzaktan bağlanmak için kullanmak istemiyorum.. konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 24/04/2014 20:33

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

network bağlantılarına girip, yukarıdaki menüden gelişmiş girip, gelişmiş seçenekler altından kullanılan network adaptörlerinin önceliklerini değiştirebilirsiniz.

bundan emin olamam derseniz, route add komutu ile network kartlarının metric değerlerini değiştirebilirsiniz.

bundan da emin olamam derseniz bir firewall ile rdp hariç bütün çıkışı yasaklayabilirsiniz. 

Gönderildi : 25/04/2014 16:08

Paylaş: