2012 R2 Server'da F...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

2012 R2 Server'da Folder Redirection Nasıl Yapılır?  

  RSS
Mesut Denizer
(@MesutDenizer)
Üye

Öncelikle merhaba forum ve makaleleri inceledim fakat malesef server 2012 de Folder Redirection kurulum ve yapılandırılması hakkında mevcut bir paylaşıma rastlayamadım.

 Benim aklımda şöyle bir yapı var. Elimde mevcut server 2012 R2 Datacenter lisansım var ve Fortigate 100c firewall'ım var.

Sanal ortamda 2012 R2 server'ım olacak server ADC şeklinde çalışıp üzerinde DHCP etkin olacak. Firewall'ım ile de active directorym authentica olarak çalışacak. Bu sayede user'lar domain'e login olmadığı takdirde internet'e çıkamayacak.

 Domain'e üye olan kullanıcıların ise masa üstü ve belgeleri file srv altında olacak. (Folder redirection) Kullanıcı hangi bilgisayarda nerede oturum açarsa açsın kendi dosyalarını görebilecek ve firewall daki yetkisi dahilinde internete çıkabilecek. 

 Bu yapıyı kurarken izlemem gereken algoritma nasıl olmalıdır. Folder redirection'ın gp ile yapılandırıldığını araştırmalarım sonucu gördüm. Fakat 2012 server'da bunu gerçekleştirebilmem için bu mimariye sahip yada kurabilen arkadaşlardan kısa bir makale yapmalarını rica ediyorum.

 Şimdiden yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara çok çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Alıntı
Gönderildi : 19/04/2014 16:30
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

makale gelene kadar umarım işinize yarar

http://technet.microsoft.com/en-us/library/jj673500.aspx

http://4sysops.com/archives/folder-redirection-part-4-group-policy-configuration/

iyi çalışmalar 

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/04/2014 18:37
Mesut Denizer
(@MesutDenizer)
Üye

Çok teşekkür ederim Vasvi bey. Buda işime yaradı en azından mantığını kavradım gerisi artık deneme yanılma ile çözülecek.

Tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/04/2014 19:49
Paylaş: