Forum

El terminali - Serv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

El terminali - Server bağlantısı

6 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
4,994 Görüntüleme
(@SinanTural)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2012 üzerinde remote desktop servisi kurulu,

Windows Ce 5.00 yüklü el terminali ile servera bağlanmak istediğimde "An internal has occured." hatası veriyor.

Sebebi ne olabilir ?

Teşekkürler... 

Gönderildi : 13/04/2014 01:07

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Windows CE 5 de rdp versiyonu 5.2. RDP versiyon uyumsuzluğu söz konusu bence. Server 2012 R2 ile kullanım desteğine bakmanız gerekiyor. Bence kullanamayabilirsiniz.

Gönderildi : 13/04/2014 05:57

(@erdemkuday)
Gönderiler: 7
Active Member

2012 yi kullanmadım ancak Terminal service'lerini kontrol edin bence.

Gönderildi : 14/04/2014 11:49

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Server 2012 üzerinde remote desktop servisi kurulu,

Windows Ce 5.00 yüklü el terminali ile servera bağlanmak istediğimde "An internal has occured." hatası veriyor.

Sebebi ne olabilir ?

Teşekkürler... 

Merhaba,

"Microsoft confirmed that only RDP 6 and later is supported with Server 2012.

Windows Server 2012 RDP 6.0 ve sonraki versiyonları desteklediği bilgisi var. Sorununuz bundan kaynaklıdır kuvvetle muhtemel. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/04/2014 12:59

(@FATMAENGİN)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba,

Sunucumuz Windows Server 2012 R2 , depoda kullanmış olduğumuz el terminalimiz ise Windows CE  Version 5.0 ile çalışan M3 Mobile MC-6500S’tir.

Yeni geçeceğimiz sistemde bu cihazlar vasıtasıyla Server’a Uzak Masaüstü Bağlantısı ile erişim sağlamamız gerekmektedir. Fakat IP yazdıktan sonra terminalde hiçbir işlem gerçekleşmemektedir.

Server üzerinde, Sistem Özellikleri içerisinde Uzak Masaüstü Ayarlarında “Yalnızca uzak masaüstünü ağ düzeyinde kimlik doğrulama ile çalıştıran bilgisayarlardan yapılan bağlantılara izin ver (Önerilen)” seçeneği işaretli değilken aldığımız hata Güvenlik Hatası “Because of a security error, the client could not connect to the remote computer.Verify that you are logged on to the network, and then try connecting again” şeklindedir.

Güvenlik hatası ile ilgili de aşağıdaki işlemi yaptık fakat gene de bağlanamadık;

RDS 2008, 2008R2, and 2012 will not allow connections from older RDP 5.x clients.

To get around this add the following registry key to the RDS Session Host

Subkey: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server\RCM
Registry entry: Use512LenPropCert
Data type: REG_DWORD
Value: 0 or 1

This is far less secure (512bit encryption vs 2048bit), and you won't be able to take advantage of the features of later versions of the RDP protocol, but older clients will be able to connect.

Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

Gönderildi : 21/02/2019 17:05

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Belki 7-8 sene once boyle bir sorunum vardi ve benim de el terminalim yanilmiyorsam M3 idi.

Yanlis hatirlamiyorsam M3 ile iletisime gectim ve onlar bana PocketPC installer vb bir uygulama gonderdiler, bunu kurdum el terminaline ve baglandim ama dedigim gibi yillar onceydi. 

Standart bir bilgisayardan servera RDP baglantisi yapabildiginizi varsayarak soyluyorum bunlari tabi ki

Gönderildi : 21/02/2019 17:51

Paylaş: