Forum

w2008server r2 hesa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

w2008server r2 hesap kilitlenme problemi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
706 Görüntüleme
(@hasanGOKSU)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar w2008server r2 bir ad kurulu makinamız var her nedendir bilemiyoruz ama 10gündür belli aralıklarla özellikle sabah saatlerinde oluyor bazı kullanıcılarımız hesaplarını açabiliyor ama sonra her ne oluyorsa bazı hesaplar kilitleniyor ve kullanıcılar hesaplarını açamıyor aradan 15-20 dak geçtikten sonra kendiliğinden düzeliyor o hesapların kilitlendiği süre içinde hesapları kontrol ettiğimde hesabını açamayan kullanıcıların hepsinin birden ad de kilitli olduğunu görüyorum sorun olmayanlarında hesabı açık durumda bu kullanıcı hesapları tek bir gpo yada bağlı değil bağımsız gpo dalar ve ayrı ayrı ou nın içinde ama rastgele ilk oturum açanlar erkenden anladığım hesabı açıyor ama işe geç gelenler açamıyor neden olur anlamadım son zamanlarda olmaya başladı bu özellikle olay kayıtlarına baktığımda ise ekte gönderilen hata mesajları alınmakta ama bu işlerde yeteri kadar deneyimli değilim malesef deneyimli arkadaşların yardımına ihitiyacım var şimdiden herşey için teşekkür ederim

Gönderildi : 09/04/2014 13:14

(@hasanGOKSU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 09/04/2014 13:17

(@hasanGOKSU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

son olarak 9:00 dan sonra oldu bahsettiğim hata Terminal ile başlayanlar yazıcıların sürücüleri tanınmadığına dair hata mesajlarıdır kernel ile başlayan ve 2. resimdede açıklaması olan domain admin grubundaki arkadaşın uzak masaüstü bağlantısı kurmaya çalışması ile o anda oluşan hata mesajıdır zaten açıklamasında kullanıcı adı falanda yazıyordu

Gönderildi : 09/04/2014 14:15

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Hasan Bey Merhaba ;

Kullanıcı hesaplarının kilitlenmesi şifrelerin belli sürelerle yanlış girilmesinden kaynaklanabilir. Aşağıdaki adresi incelemenizi tavsiye ederim. Diğer sorun ise bu sunucuya rdp ile bağlanırken yazıcıları da sunucuya redirect ediyorsunuz galiba. RDP ayarlarından yazıcıları kaldırırsanız diğer sorununuz da çözülür.

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc781491(v=ws.10).aspx 

Gönderildi : 09/04/2014 15:21

(@hasanGOKSU)
Estimable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkür ederim ama imkanı yok bu kadar hesabın şifresi yanlış girilmez aynı anda birden oluyor bu dediğim sonra kendi kendine düzeliyor benim domain admin olarak tanımladığım diğer hesapta dahil kilitleniyor bendemi yanlış giriyorum eminim yani yanlış girilmeden değil filicker diye bir virüsten bahsediliyor buna sebep olabilecek ama gerek firewall da gerekse local avlerde hemde server üstündeki av de bunun izlerini bulamadım

Gönderildi : 09/04/2014 17:09

Paylaş: