Forum

Group policy - rest...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Group policy - restricted groups

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
680 Görüntüleme
(@sinan.caylak)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

windows 2008 r2 domain yapımız mevcut yapmak istediğimiz "bim" gurubu kullanıcıların domain alma/çıkarma yazılım kurabilme gibi yetkilerin verilmesi yalnız sunuculara uzak masaüstü bağlantısını yapmamasını istiyoruz bunun için default group policy içerisinde "restricted groups" içine bim gurubunu lokal makinelerin power users gurubuna ekliyorum bim üyesi kullanıcılar yukarıda yazdığım program kurma gibi işlemleri yapıyor. yalnız bu işlem sunucularıda etkilediği için uzak masaüstü bağlantı gerçekleştirip oturum açabiliyolar ben uzak masaüstü kullanıcılarının yetkilerini belirlesemde sunucular üzerinde power users gurubuna bim gurubu eklediği için sunuculara erişilebiliyor. konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. herkese iyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/04/2014 03:30

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

gpo yu default domain policy içerisinde yapmak yerine sunuculara ayrı clientlere ayrı policy oluşturarak yapmalısınız bence

Gönderildi : 07/04/2014 04:24

(@sinan.caylak)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam benim OU larımın içinde kullanıcılarım var clientler ayrı sunucular ayrı derken anlayamadım ?

Gönderildi : 07/04/2014 04:34

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Sinan Bey ;

Kullanıcı bilgisayarlarının olduğu OU yu farklı GPO tanımlayın, Sunucuların olduğu OU yu farklı GPO tanımlayın. 

Gönderildi : 09/04/2014 15:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32964
Illustrious Member Yönetici

Restricted Groups - ÇözümPark Forum (cozumpark.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2021 18:39

Paylaş: