Forum

server 2003 recover...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 recovery

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@tuncbilgili)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba herkese. server 2003 std. bir ibm x-3650 server üzerinde kurulu. Restart edince süreki mavi ekran gelmekte. Yeni hiçbir şey yapılmadı. Ama on tane den 8 tanesinde mavi ekrana düşmekte. Fiziksel arızalarını diagnostic ile kontrol ettim. Fiziksel arızası bulunmamakta. Driver sıkıntısı var büyük bir ihtimalle. Server 2003 cd ile Recovery yapmak istedim ancak şöyle bir uyarı aldım ve ilerlemedi.

Setup did not find any hard disk drives installed. Quit F3

Bunu geçmenin yolu nedir.? Birde Driverları kontrol etmenin kolay yöntemi nedir?

Teşekkürler

Gönderildi : 09/09/2008 15:24

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba

Bios ta diski görüyormusunuz ? SATA Native mode secenegi var ise disable edip kurmayı denermisiniz  bu işlemi yapmadan yedek almışsınızdır umarım

Gönderildi : 09/09/2008 16:30

(@tuncbilgili)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bios ta öyle bir seçenek bulamadım. yerini tam olarak tarif edebilirmisiniz? HDD lerin üzerinde SAS yazmak bu SCSI mi demektir? Biosta onunla ilgili birşey bulamadım.

Gönderildi : 09/09/2008 17:25

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Peki bu makinelerin montajını siz mi yaptınız?

Gönderildi : 09/09/2008 19:55

(@tuncbilgili)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hayır ben yapmadım. Sipariş verdiğimiz şirketteki teknik servis yaptı.

Gönderildi : 09/09/2008 19:57

(@tuncbilgili)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Raid driver ları yüzünden Recovery yapmıyordu. Driver ları bir diskete çekip öyle Recovery yapmak lazım. Ancak Recovery de Server ımı kurtarmadı. Formatlayıp baştan kurdum. Fiziksel arızası olup olmadığını test ettim. Temiz. Baştan kurunca herşey normale döndü.

Herkese iyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/09/2008 12:00

Paylaş: