rdweb kullanımı hk
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

rdweb kullanımı hk  

  RSS
Ufuk Hacıalibeyoğlu
(@UfukHacialibeyoglu)
Üye

Merhabalar,

Windows 2012 r2 std üzerine rol bazlı kurulumunu yaptığım remote desktop service ile, sqlserver üzerinde paylaşımı bulunan logo programını, kullanıcıların, rdp yapmadan çalıştırmasını planlıyorum ve erişim dışarıdaki lokasyondan olacak.  rdweb ayarlarında, sunucunun kendisinde olandan ziyade başka sunucudaki programı sunması mümkün müdür? Bu planlamaya yazıcı kullanımı da dahil olacak.  Ek olarak paylaşım kullanılacak sunucuda ek ne gibi ayarlar yapılması gerekmektedir? Deneyen varsa bilgi verebilir mi?

Teşekkürler

Alıntı
Gönderildi : 19/03/2014 21:08
Ufuk Hacıalibeyoğlu
(@UfukHacialibeyoglu)
Üye

Aşağodaki gibi uyarı alıyorum, sql server tarafında kuralları etkinleştirdim fakat rdweb kısayol ekranına uygulama kısayolunu ekleyemedim.

 

[url= http://i.hizliresim.com/K6dqkk.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/K6dqkk.jp g"/> [/img][/url]

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2014 00:36
Bekir Mert GULTEKIN
(@BekirMertGULTEKIN)
Üye

Remoteapp, Rdweb ve Remote Desktop Host aynı sunucuda kurulu ise Logo programını remoteapp'te yayınlarken Rdweb'de de yayınlanmasını aktif ederseniz broswserde görünür. Rdweb'de başka sunucuda kurulu olan programı yayınlamak isterseniz ilgili programın kurulu olduğu sunucuda da Remote Desktop Host kurulu olmalı ve bu sunucunun yerel gruplarında TS Web Access Computers grubuna RD Web Access servisi çalıştıran sunucuyu üye etmeniz gerekir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/03/2014 16:47
Ufuk Hacıalibeyoğlu
(@UfukHacialibeyoglu)
Üye

[quote user="Bekir Mert GULTEKIN"]Remoteapp, Rdweb ve Remote Desktop Host aynı sunucuda kurulu ise Logo programını remoteapp'te yayınlarken Rdweb'de de yayınlanmasını aktif ederseniz broswserde görünür. Rdweb'de başka sunucuda kurulu olan programı yayınlamak isterseniz ilgili programın kurulu olduğu sunucuda da Remote Desktop Host kurulu olmalı ve bu sunucunun yerel gruplarında TS Web Access Computers grubuna RD Web Access servisi çalıştıran sunucuyu üye etmeniz gerekir.[/quote]

 

Merhaba,

bilgi için teşekkür ederim. uygulama sonrası sonucunu paylaşıyor olacağım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2014 12:01
Paylaş: