Forum

dosyaya erişim soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dosyaya erişim sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

windows 2008 r2 sistemimde bir kullanıcım rdp ile server'a ulaşıyor. fakat \\server dediğimde aşağıdaki hatayı veriyor. fakat gerekli yetkiye sahip.

Gönderildi : 19/03/2014 19:06

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba

windows 2008 r2 sistemimde bir kullanıcım rdp ile server'a ulaşıyor. fakat \\server dediğimde aşağıdaki hatayı veriyor. fakat gerekli yetkiye sahip.

Güvenlik ayarlarından kaynaklı bir durum...  Denetim masasında kullanıcılar bölümünden o sunucuya ait kullanıcı ve adı şifresini girebilirsiniz... Ağ parolaları diye geçmesi lazım..

Gönderildi : 19/03/2014 20:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam bu sunucu değil qnap ts-412 bir yedekleme cihazı. buna internet expolorerdan ip adresini girdiğimde ana ekran geliyor ve şifrede girdikten

sonra yzılım ekranıda geliyor. ama \\192.168.1.20 dediğimde ulaşamuıyorum 

Gönderildi : 20/03/2014 13:09

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bence bunu Qnap ile halledebilirsiniz mesala otomatik bloklama sistemi bile devreye girior olabilir onların bakması daha doğru sonuçlar verebilir yada aynı makina daha önce başka bir kullanıc adı ve şifresi ile kullanılıyorsa onu pc den kaldırmak gerekebilir...

Gönderildi : 20/03/2014 16:49

(@RamadanYILMAZ)
Gönderiler: 4
Active Member

Merhaba

ali bey servislerdeb bilgisayar tarayıcısı ve ağ ile ilgili olan diğer servisleri kontrol edebilirmisiniz. \\ yapıldıgında genelde bilgisayar tarayıcısı devre dısı ise çalışmama sorunu yaşadım.

sonucunuzu beklıyorum

Gönderildi : 20/03/2014 19:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

yalnız sadece bu cihaza \\192.x.x.x ile bağlanmak istediğimde bağlanmıyor diğer serverlara bağlanıyor

Gönderildi : 21/03/2014 14:08

(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member

Merhaba Ali Bey;

Peki cihaza "ping" atabiliyormusunuz, eğer atabiliyorsanız bağlanacak cihazın ağ bulma özelliği kapalı kalmış olabilir, kontrol edermisiniz. 

Gönderildi : 24/03/2014 18:18

Paylaş: