Forum

Ağdaki ortak paylaş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağdaki ortak paylaşım dosyasına aralıklarla erişememe

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,194 Görüntüleme
(@fatihpazar)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Şirket içersinde ağda ortak paylaşım için bir klasör bulunmaktadır.Bu klasöre sadece iki kullanıcı erişim yapamaktadır.Bilgisayarlarına format attım sıfır temiz makina oldukları halde yine erişim yapamıyorlar.Verilen hatada bu ağ yolu bulunamaktadır.Fakat ping atmaktadır.Bilgisayarlar domain e dahil ve o iki kullanıcınında yetkileri bulunmaktadır.Konu hakkında yardımcı olabilir misini?

Teşekkürler, 

Gönderildi : 17/03/2014 16:48

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Ağ yolu Sunucu adı ile mi yazılı, Sunucu IP si ile mi yazılı? Eğer sunucu adı ise o iki pc nin  DNS ayarlarını kontrol etmeni tavsiye ederim.

Gönderildi : 17/03/2014 17:18

(@fatihpazar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

hem ıp ile hemde ağ adı olarak yazdığımda klasörlere bir giriş sağlıyorum fakat aradan biraz zaman yani 1 saat geçiyor pat hata veriyor tek aklıma gelen ağ kartını değiştirmek kaldıve dns lerde otomatik aslında sdece bu iki pc de oluyor sorun. 

Gönderildi : 17/03/2014 17:31

(@metineren)
Gönderiler: 99
Estimable Member

Gelişmiş TCP/IP Ayarları ve ordan da WINS sekmesinde TCP/IP üzerinde NETBIOS'u etkinleştir'i seçip denedikten sonra geri bildirim yapar mısınız lütfen ?

Gönderildi : 17/03/2014 18:23

(@fatihpazar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dediğinizi yaptım değişen bir şey yok hocam 🙁

Gönderildi : 19/03/2014 17:09

(@gokhanyasar)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Hocam merhaba;

Buna benzer bir olayla karşılaştığım için söylüyorum

Pc'lere sisteminizde boş olan ip boluğundan statik ip verip deneyebilir misin?  

Gönderildi : 20/03/2014 13:23

Paylaş: