Forum

Kullanıcı Profili'n...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı Profili'ni kendi bilgisayarına map edebilir miyiz ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@alimmaraba)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Çalıştığım şirkette her kullanıcı genelde kendine ait pc de oturum açıyor. Çok nadir başka pc lerde oturum açtığı olur. Logon olduğu farklı pc lerde kendi belegeleri masaüstü maili vs. gelsin istersek Rooming profile yapmak gerekiyor. Ancak bu hem networkte bir yük olacak hemde kullanıcılar yavaşlıktan şikayet edecek. Bende şöyle düşündüm; zaten kullanıcım genelde kendi bilgisayarında oturum açıyor. olurda farklı bir bilgisayarda oturum açarsa işte o zaman networkten çeksin profilini ve networkten çekeceği yer kendi bilgisayarı olsun.

bunu tek tek her pc de gidip kendi üzerinde bir paylaşım açıp profil yoluna o path i yazarak çözebilirim, ama 200 adet pc de bu işlemi tek tek yapmak zor ve mantıksız geldi. Gpo dan yapabilsek süper olur : (

Bu yapılabilirmi, yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 11/03/2014 14:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32990
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bunun için çözüm roaming profile, ama bunuda siz istemiyorsunuz, bir yerde haklısınız çünkü 200 kişisen 10 kişi farklı pc kullanıyor diye bu yapılmaz. Ancak dediğiniz gibi bir çözümde yok ( özel bir yazılım yapılmış ise bilemem ). Yani MS böyle bir şey istiyorsan Roaming kullan diyor 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/03/2014 13:53

(@alimmaraba)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hakan bey

''C:\Users\Users_adi'' profilin tutulduğu bu konumu değiştirip yada değiştirmeden bir paylaşım açsam ve bu paylaşımların isimleri kullanıcı adi ile olsa, örneğin ''alimmaraba''. Ben bu logon adı ile logon olduğumda rooming profile da şöyle bir şey deme şansımız var mı ''\\alimmaraba'' profil yolunu bu versem pc kendi üzerinde açtığında yine networkten çekiyo gibi yavaş mı çeker datayı?

Gönderildi : 14/03/2014 19:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32990
Illustrious Member Yönetici

Böyle bir şeyi düşünmek için ne kadar zaman harcadınız 🙂

Sanırım file server yok, açıkcası hiç böyle bir şey denemedim, siz deneyin bizim ile paylaşın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/03/2014 23:23

Paylaş: