Forum

RDP Lisans Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

RDP Lisans Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,872 Görüntüleme
(@barisicen)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Server 2012 Foundation kullanıyorum.  Serverda AD kurulu, Uzak Masaüstü Geçici lisans kurdum. Farklı lokasyonlardan 6 client bağlanıyordu.

15 gündür sorunsuz çalışan bağlantılar koptu.  Dışardan bağlanamadığım gibi local den de bağlanamıyorum.  

Antivirus u devre dışı bıraktım.Güvenlik duvarı ayarlarını kontrol ettim, Virüs taraması yaptım. Servisleri kontrol ettim.

Rolleri kaldırıp yeniden yüklemeyi denedim fakat sonuç alamadım. Aşağıdaki Hatayı Alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. 

391912 konuyuda okudum ancak çözüm bulamadım.

Hata: Sunucu havuzunda rd bağlantı aracısı sunucusu yok.dağıtımı yönetmek için
dağıtımdaki tüm sunucuları sunucu havuzuna eklemelisiniz..yeni dağıtım
oluşturmak için rol ve özellik ekleme sihirbazını çalıştırın

RD Lisans Tanılayıcı daki Hata:

Uzak Masaüstü Oturumu Ana Bilgisayarı sunucusu, Aygıt Başına lisans modunda ve Hayır Yönlendirme Modu'nda, ancak 127.0.0.1 lisans sunucusunda şu özniteliklere sahip herhangi bir yüklü lisansı yok:
Ürün sürümü: Windows Server 2008 veya Windows Server 2008 R2
Lisans modu: Aygıt Başına
Lisans türü: RDS CAL'leri veya VDI Premium Suite lisansları

Gönderildi : 11/03/2014 12:34

(@kaanatalay)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Aynı problem benimde başıma geldi. Belli bir süreden sonra uzak masaüstü aynı anda 3 kişi bağlanması izin vermiyordu. İnternette yaptığım araştırma da Microsoftun 2012 serverlarında Etki Alanı oluşturulup daha sonrasında lisansı aktif edebiliyor olduğumuzu öğrendim.

Bunu yaptığım takdirde localde bulunan cihazları etki alanına dahil etmem profil aktarmam ve lisans sıkıntısı karşıma çıkacağından dolayı serveri aldığım Dell firmasıyla görüştüm bana 2008 R2 Foundation downgrade DVD si gönderdiler. Bununla kurulum gerçekleştirip lisanslarımı aktif ettim. Şu an için herhangi bir problem gözükmüyor.

Gönderildi : 11/03/2014 16:48

Paylaş: