Forum

Server'da System Ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server'da System Management desteklenmiyor

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@OZTURKRamazan)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Server için C# da yazdığım CPU sıcaklığı belirtilen değeri geçtikten sonra hem mail hemde sms atar bir program yazdım ancak server 2012 ve server 2008 de çalışmıyor. .Net hatası veriyor ve system.management desteklenmiyor hatası veriyor. Yüksek ihtimal ile güvenlik açığı oluşmaması için system.management kütüphanesini kapalı tutuyorlar. Bu sorunu nasıl aşarım? 

Gönderildi : 07/02/2014 11:21

(@MehmetCiLiNGiR)
Gönderiler: 15
Active Member

Merhaba,

PowerShelli ve aktif edip deneyebilir misiniz. 

Sunucu Yönetiminden Özellik Ekle deyip PowerShelli aktif edeniz.

gerekirse Microsoft sitesinden sunucunuza uygun son versiyonu kurunuz. 

Birde yazdığınız .Net Framework versiyonu gerekirse serverda tekrar kurulumunu ve güncellemesini yaparak deneyin.

2012 de test etmedim ama  2008 R2 de yaptığım ve çalışan uygulamam var. kullandığınız kod yapısını tam bilmiyorum ama sorun olmaması lazım.

Gönderildi : 08/02/2014 02:57

(@OZTURKRamazan)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

PowerShelli ve aktif edip deneyebilir misiniz. 

Sunucu Yönetiminden Özellik Ekle deyip PowerShelli aktif edeniz.

gerekirse Microsoft sitesinden sunucunuza uygun son versiyonu kurunuz. 

Birde yazdığınız .Net Framework versiyonu gerekirse serverda tekrar kurulumunu ve güncellemesini yaparak deneyin.

2012 de test etmedim ama  2008 R2 de yaptığım ve çalışan uygulamam var. kullandığınız kod yapısını tam bilmiyorum ama sorun olmaması lazım.

private void sicaklik()

{

ManagementObjectSearcher insManagementObjectSearcher = new System.Management.ManagementObjectSearcher(@"root\WMI", "SELECT * FROM MSAcpi_ThermalZoneTemperature");

foreach (ManagementObject insManagementObject in insManagementObjectSearcher.Get())

{

s = ((Convert.ToInt32(insManagementObject["CurrentTemperature"]) - 2732) / 10).ToString();

if (int.Parse(s) > 45) { label1.ForeColor = Color.Red; }

else { label1.ForeColor = Color.Black; }

label1.Text = s + " ᵒc";

}

}

şu kod yapısını kullanıyorum dostum ayrıca yaptığım araştırmalarda sorun işlemci kaynaklıymış. İşlemci WMI yi desteklemediğinden dolayı hata veriyormuş.  Enteresan bir durum açıkcası 

Gönderildi : 12/02/2014 11:57

Paylaş: