Forum

GPO Sebebi ile Serv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO Sebebi ile Servera Netsis' in Yeni Versiyonunu Kuramıyorum

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
660 Görüntüleme
(@eserdemir)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu firmada yeni ise basladim. Ilk isim sanala tasimak oldu makineleri. dc sanala tasidim.kullanicilari ve gpo aldim. Benden onceki arkadas policyler tanimlamis lakin gpo hakkinda cok detayli bilgiye sahip olmadigim icin. degistirmeye korkuyorum.

Netsis Sso servis kurulurken hata veriyor gerekli yetkileriniz yok diyor. Service kuruluyor servislerde gorunuyor yanliz start edemiyorum. Sebebi nedir.

Ayrica uzak masaustu kullanicilari baglandiklari zaman dil degistirme bile yapamiyor. 

Bana yardim edebilir misiniz.

Uzak baglanti ile bana konu hakkinda bilgili biri varsa yardim bekliyorum.

[email protected]

Gönderildi : 29/01/2014 13:21

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Group policiy yedekleyip silin ve kendi isteğiniz doğrultusunda yeni gpo oluşturun böylece daha iyi olur ayrıca kurulum Administrator kısmında oluyor mu? 

Gönderildi : 29/01/2014 13:55

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Öncelikle forum kurallarınızı okumanızı istiyorum. Konu başlığı ve uzak destek forum kurallarına aykırı. Ayrıca  domaininizde tanımlı olan GPO leri teker teker incelemenizi, incelerken hangi policy in hangi kullanıcı grubuna(örn, uzak kullanıcılar, yönetim vb) atandığını ve policy içeriğindeki ayarların ne olduğunu not almanızı tavsiye ederim. Daha sonra istediğiniz grupta istediğiniz yetkiyi gerekli policy i devre dışı bırakarak uygulayabilirsiniz.

Gönderildi : 29/01/2014 15:22

(@eserdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

SORUNUN GPO DEN OLMADIGI ORTAYA CIKTI. AYNI SORUNU DOMAINDEN CIKARINCADA ALIYORUM.

Gönderildi : 29/01/2014 17:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Lütfen forum kurallarına uyunuz. Post başlığı ve içeriğinin tamamını büyük harfler ile yapmayınız.
Muhtemeln kullanıcılarınız win7 local admin olarak veya exeye kurulum yapmadan sağ tıklayarak run as administrator yani yönetici olarak çalıştır seçeneği ile kurulum yapmayı deneyiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/01/2014 19:34

(@eserdemir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Netsis 7.0 icin sso isimli servisi kurmak lazim bu servis: bilgisayarin(server) dil ayarlari eger Turkceden farkli bir dil ayarina sahipse kurulum yaparken ingilizceyi secmenizi istiyor. Aksi takdir yetkiniz yok gibi bir hata veriyor. Cok ilginc ama sorunun sebebi bu yurtdisinda netsis kullanan firmalarda bu yeni versiyon ile yasanacak. Herkes benim gibi kazinmasin. 

Gönderildi : 30/01/2014 14:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Geçmiş olsun sorununuzu çözmenize sevindim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/01/2014 16:09

Paylaş: