Forum

kullanıcıların inte...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kullanıcıların internet kontrolü

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@TuncOnural)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Server 2012 kurulu bir LAN ortamında kullanıcılarımızın internet üzerinde yaptıkları işlemleri kontrol edip domain olmadan kısıtlama yapabileceğimiz donanımsal ve yazılımsal öneriniz varmıdır ?

Gönderildi : 28/01/2014 02:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Aslında detay vermeniz gerekir ama Domain ortamı olmayan biryerde sanırım kullanıcı sayısı azdır. Bu durumda PFSense tercih edilebilir. Donanımsal olarak Fortigate,Draytek vb ürünler işinizi görür.

Gönderildi : 28/01/2014 02:32

(@TuncOnural)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aslında detay vermeniz gerekir ama Domain ortamı olmayan biryerde sanırım kullanıcı sayısı azdır. Bu durumda PFSense tercih edilebilir. Donanımsal olarak Fortigate,Draytek vb ürünler işinizi görür.

kullanıcı sayısı 20 kadar ancak websense konusunda düşüyoruz çünkü pfsense ile bazen engelleme sorunları yasanabiliyor diye duydum  

Gönderildi : 28/01/2014 02:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

kullanıcı sayısı 20 kadar ancak websense konusunda düşüyoruz çünkü pfsense ile bazen engelleme sorunları yasanabiliyor diye duydum  

2 Yılda 150'ye yakın firmaya kurdum hiçbir sorun yaşamadım o konuda 🙂 

Gönderildi : 28/01/2014 03:41

Paylaş: