Forum

kullanıcıların inte...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kullanıcıların internet kontrolü

TuncOnural
(@TuncOnural)
Üye

merhaba,

Server 2012 kurulu bir LAN ortamında kullanıcılarımızın internet üzerinde yaptıkları işlemleri kontrol edip domain olmadan kısıtlama yapabileceğimiz donanımsal ve yazılımsal öneriniz varmıdır ?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 28/01/2014 01:03
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Aslında detay vermeniz gerekir ama Domain ortamı olmayan biryerde sanırım kullanıcı sayısı azdır. Bu durumda PFSense tercih edilebilir. Donanımsal olarak Fortigate,Draytek vb ürünler işinizi görür.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2014 01:32
TuncOnural
(@TuncOnural)
Üye

[quote user="Samet YILMAZ"]Aslında detay vermeniz gerekir ama Domain ortamı olmayan biryerde sanırım kullanıcı sayısı azdır. Bu durumda PFSense tercih edilebilir. Donanımsal olarak Fortigate,Draytek vb ürünler işinizi görür.[/quote]

kullanıcı sayısı 20 kadar ancak websense konusunda düşüyoruz çünkü pfsense ile bazen engelleme sorunları yasanabiliyor diye duydum  

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 28/01/2014 01:38
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

[quote user="TuncOnural"]

[quote user="Samet YILMAZ"]Aslında detay vermeniz gerekir ama Domain ortamı olmayan biryerde sanırım kullanıcı sayısı azdır. Bu durumda PFSense tercih edilebilir. Donanımsal olarak Fortigate,Draytek vb ürünler işinizi görür.[/quote]

kullanıcı sayısı 20 kadar ancak websense konusunda düşüyoruz çünkü pfsense ile bazen engelleme sorunları yasanabiliyor diye duydum  

[/quote]

2 Yılda 150'ye yakın firmaya kurdum hiçbir sorun yaşamadım o konuda 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2014 02:41
Paylaş: