Forum

Server 2008 r2 DHCP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 r2 DHCP kurulumu esnasında Hata veriyor

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@bahattinemre)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Server 2008 r2 ye server 2003den migration işlemlerini yaptım. En son  DHCP yide taşıdım fakat yetkilendir dediğim zaman "belirtilen sunucular sistemde zaten var" diye hata veriyor. (DNS zone already exists in the directory service).

Acil yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 27/01/2014 19:58

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Event loglara düşen hata logu var mı acaba?

Gönderildi : 27/01/2014 23:25

(@bahattinemre)
Eminent Member
Konu başlatıcı

DHCP hizmeti yetkilendirme için dizin sunucusunu göremedi. olay 1059

Gönderildi : 28/01/2014 20:05

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

http://blogs.technet.com/b/networking/archive/2009/02/27/old-dhcp-servers-appear-in-the-list-of-authorized-servers-after-a-domain-rename.aspx

adresindeki adımları deneyin.

bir de dhcp migration işlemini nasıl yaptınız?

Gönderildi : 29/01/2014 01:39

(@bahattinemre)
Eminent Member
Konu başlatıcı

migration işlemini "netsh dhcp server export ve import" komutları kullanarak hata almadan yaptım ( http://www.youtube.com/watch?v=u7dAdvR_6aY). eski sunucuda ne varsa birebir herşeyin kopyalandığını kontrol ettim. Ama yeni sunucuyu Yetkilendir dediğimde bu hatayı alıyorum. 

Gönderildi : 29/01/2014 12:33

(@efesulukcu)
Noble Member

videoyu izlemedim ama aslında bu işi eski sunucu üzerinden dump almak, yeni sunucuyu yapılandırmak (pool değerleri, rezervasyon süresi), authorize etmek daha sonra bu yeni sunucudaki dhcp dumpını almak, eski sunucudan almak istediğiniz değerleri bu dumpa yapıştırdıktan sonra exec komutu ile yapmalıydınız.

aldığınız dump dosyası içeriğine bakarsanız eski sunucunuza ait değerler olduğunu görebilirsiniz, bu yeni sunucunuzda aynı şekilde karşılanmıyorsa sorun bundan kaynaklıdır.

dhcp özelliğini kaldırıp, dediğim şekilde yapılandırabilir veya gönderdiğim linkteki işlemleri deneyebilirsiniz. 

Gönderildi : 29/01/2014 12:48

(@bahattinemre)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam migration işlemi için tavsiye edebileceğiniz yöntemi anlatan bir link varmı, çünkü ben dhcpyi kaldırıp tekrar kuruyorum, yetkilendir dediğim anda eski sunucudan hiç bir şey taşımamama rağmen yine aynı hatayı alıyorum.  ADSIEDIT komutu ile ilgli gönderdiğiniz yerdeki söylenenleri yapmaya çalışıyorum ama ordakiler benim ADSI edit sayfasından farklı. 2. Open the configuration Container. 3. Expand Services. 4. Expand Net Services.  bunlar yok bende.

Gönderildi : 29/01/2014 14:04

(@bahattinemre)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu dediğiniz işlemleride şimdi yapabildim, DHCProot ta server ismi boş tu zaten. o yüzden yine aynı hatayı alıyorum, 

Gönderildi : 29/01/2014 17:10

(@efesulukcu)
Noble Member

sunucu üzerindeki netlogon, dhcp, dns, ad varsa bu servisleri veya sunucuyu tamamen restart edip, sorununuz devam ederse aldığınız hatayı event logları da control ederek paylaşabilirmisiniz?

Gönderildi : 31/01/2014 03:02

Paylaş: