Disaster durumu !
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Disaster durumu !  

  RSS
ertugrulkarahisar
(@ertugrulkarahisar)
Üye

Arkadaslar selam,

1 merkez ve 4 ofisten olusan firmamizin, Merkezi bolgesinde (Dc ve sql serverlarin bulundugu ) gunlerce surecek olan bir elektrik kesintisiyle karsi karsiyayiz.Bina yonetimi jeneratore izin vermedigi icin bu konudada islem yapamiyoruz.

Ofislerimiz arasinda VPN baglantisi bulunmaktadir.1 hafta icersinde bu duruma acil bir cozum getirmemiz gerekiyor.

Tum serverlari ofislerimizden birine tasiyarakmi ? Bu nekadar saglikli olur acikcasi su an tahmin edemiyorum ,1 adet DC ve 4 adet SQL server bulunmakta...Kritik olarak calisan 6 adet server vardir.(dc dahil)

Yoksa ofislerden birine disaster durumu icin en kisa surede  system kurarrakmi  ?

 

Alıntı
Gönderildi : 07/01/2014 09:06
 Anonim

ileri dönük düşünecek olursanız Bizde Fabrikanın Ana sistem fabrikada Cluster Fabrika Dışında Disaster İstanbul ofiste böylece Aynı anda Etkilenme Sorunu olmuyor Benim tavsiyem Disaster Ofislerden Birine Taşımanız Hatta O ofis Jeneratör ve ups bağlantısı ile beslemeniz ve kafanız rahat verileriniz Güvende olur:)

 

Kolay Gelsin 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 10:37
ertugrulkarahisar
(@ertugrulkarahisar)
Üye

Burda kullanidginiz system ve teknik altyapiyi nedir...Bununla ilgili detay bilgiye ihtiyacim var...

Ozel bir yazilimmi kullandiniz ? ALtyapiyi sizmi yoksa firmami sagladi ..Firma sagladiysa firmanin bilgilerini alabilirmiyim ?? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 11:19
 Anonim

Fabrika sıfırdan kurulduğu için İstanbul merkezli firmadan Çözüm ortağımız var yapıda 4 Adet IBM 3650 M4 herbirinde 128GB ram 2xCPU Gene IBM storage sanallaştırmada vmware exi yedekleme kısmında veam kullanıyoruz firma özelden yolluyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2014 11:31
Paylaş: