Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 R2 Server Core DC Change Name Hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

2 adet W2K8R2 Server Core  domain controller sunucum var. Domain Name : xxxx.com . Ve yapı içerisinde bir kaç sunucu ile beraber Vcenter sunucum var. Öncelikli sorum ; .com şeklinde kalmasının bir sıkıntısını uzun vade de yaşar mıyım ? yoksa .local şekline çevirmem gerekir mi ? Ayrıca gerekirse change yönetimi ile gitsem sıkıntı olur mu , yoksa temiz bir kurulum  mu önerirsiniz ?

Saygılarımla , 

Gönderildi : 06/01/2014 18:17

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Değiştirmeni gerektirecek bir durum yoksa değiştirme bence, uzun vadede bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Değiştirmen gerekirse de domain rename ( http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2012/05/06/windows-server-2012-domain-rename.aspx ) ile değiştirebilirsin.

İyi Akşamlar. 

Gönderildi : 06/01/2014 22:48

(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Oğuzhan Bey , öncelikle teşekkür ederim. Aslından sorun'dan kastım tam olarak şu ; a.com dc. a.com aynı zaman da benim web sitem. Kullanıcılar , local'de www.a.com adresini dns üzerinden çözüp siteye erişim sağlıyorlar , fakat www'siz yani a.com yazıp girmeye çalıştıklarında hata alıyorlar çünkü a.com benim dc ve ip adresleri belli dolayısıyla çalışmıyor. Bu tip problemlerle karşılaşır mıyım ? Bu arada henüz denemedim ama bu sorunu şu şekilde çözebilirim diye düşünüyorum ; a.com'a firewall üzerinden 80 portunu external ip adresini göstererek erişim sağlatabilirim diye düşünüyorum.

Gönderildi : 07/01/2014 12:53

Paylaş: