Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Batch File Yönetimi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@UfukAltan)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows Server 2012 üzerinde Hyper-V çalıştırıyoruz. Hyper-V üzerinde bulunan makinelerin snapshot'larını otomatik alınması için bir .bat dosyası hazırladık ve bat dosyası çalıştığında mail göndermesini istedik. Bat dosyasının içeriğini aşağıda paylaşıyorum. 

Yaşadığımız sorun : Bat dosyası görevini tam anlamıyla yerine getiriyor. Manul çalıştırdığımızda istediğimiz mail'i de gönderiyor. Fakat : Zamanlanmış görevlere attığımızda, zamanlanmış görevler servisi tarafından çalıştığında yine bütün görevlerini gerçekleştiriyor ama mail'i gönderemiyor.

İşletim sisteminden kaynaklanan bir engelleme olsa, manuel çalıştırıldığında bize bu maili göndermez. Ama zamanlanmış görevler tarafından çalıştığında neden göndermiyor. Bunun için'in bat dosyasına bir eklenti mi vermemiz gerekiyor, ya da işletim sisteminde mi bir ayar yapmamız gerekiyor bunu algılayamadık. Bu konuda fikri olanlar, bilgilerini paylaşırsa, çok minnettar olurum. 

Bat Dosyasının İçeriği :

cscript.exe mailtest.vbs "T0lar yuklenmeye basladi"

cd %SystemRoot%\system32\WindowsPowerShell\v1.0

::NETCAD6 Makinesini güncelle

ping TW764NCEXE

powershell Restore-VMSnapshot T0 01_TW764NCEXE -Confirm:$false

call "C:\BATCHFILES\psexec\psexec.exe" "\\192.168.1.220" -u "\test" /accepteula -p "Net*Cad*" -h "C:\svnupdate\svnupdate.bat"

::powershell Remove-VMSnapShot 01_TW764NCEXE T0

::powershell Checkpoint-VM 01_TW764NCEXE T0

::ORACLE Makinesini T0a döndür

ping TWS201264ORACLE

powershell Restore-VMSnapshot T0 03_TWS201264ORACLE -Confirm:$false

::SQL Server Makinesini T0a döndür

ping TWS201264S12

powershell Restore-VMSnapshot T0 04_TWS201264S12 -Confirm:$false 

Gönderildi : 24/12/2013 17:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Zamanlanmış görevin security options bölümündeki ayarlarınız nasıl yapılandırılmuş durumda?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/12/2013 14:07

Paylaş: