Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü bağlantısı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@CaglarGul)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Elimizde 1 adet fortigate 80 c cihazımız var dışarıdan uzak masaüstü baglantısı yapmak ıstıyoruz  fortigate web arayüzünde gereklı tanımlama ve gereklı policiy ayarlarını yaptıgımızda server a baglantı yapabılıyoruz  ıpadresi:port numarası bu sekılde baglanıyoruz fakat ısyerımızdekı Çalışanlarımız da  evlerınden ısyerındekı bılgısayarlara baglanıp (Kendi kullanıcı adı sıfrelerıyle logon olarak ) işlemlerini yapmak istiyor  bızde fortigate üzerinde server ıcın yaptıgımız tanımlamaları client ıpsı için yapıyoruz hata alıyoruz uzak masaüstü bilgisayarı kapalıdır yada uzak masaüstü bağlantısına izin verilmemiştir diye yardımlarınızı beklıyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 03/12/2013 20:15

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Eğer çalışanlarınız kendi bilgisayarlarına bağlanmak istiyorlarsa forti tarafında farklı port adresleri tanımlayıp o port adreslerini ilgili makinelere bağlamalısınız. Örn. Real IP (Dışip):1970 to 192.168.1.50:3389, Real IP (Dışip):1971 to 192.168.1.51:3389 ... şeklinde yapmalısınız. Aşağıdaki linkte bunu nasıl yapabileceğinizi görebilirsiniz.

http://www.cozumnetwork.net/?p=547  

Gönderildi : 04/12/2013 04:24

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

bekir bey denedim fakat olmuyor active directory üzerinden  bi ayar olabilir mi ?

Cevablarınız için teşekkürler 

Gönderildi : 04/12/2013 17:47

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Çağlar Bey ;

Client larda Uzak masaüstü bağlantıları aktif mi, kullanıcının kendi oturum bilgisi PC de uzak masaüstü yapacak şeklinde yetkili mi? Kullanıcılar şirket network ünde başka bir bilgisayardan kendi bilgisayarına sorunsuz bağlanabiliyor mu?   

Gönderildi : 05/12/2013 14:20

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba

bekir bey denedim fakat olmuyor active directory üzerinden  bi ayar olabilir mi ?

Cevablarınız için teşekkürler 

Aldığınız hata nedir ? 

Gönderildi : 05/12/2013 14:37

(@CaglarGul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Oguzhan bey

Clientlerin uzak masaüstü bağlantıları aktif kullanıcının kendi oturum bilgisi PC de uzak masaüstü yapacak şeklinde yetkili mi bılmıyorum nereden bakabılırım buna ? agda bılgısayarlar kendı aralarında uzak masasüstü bağlantısı yapıyor sorun yok  

Gönderildi : 05/12/2013 19:38

Paylaş: