Forum

network kontrol

Bildirimler
Hepsini Temizle

network kontrol

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
596 Görüntüleme
(@mehmetcanemen)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

sayın hocalarım sızlere sorum soyle benım network alt yapımı takıp edebılecek yanı anlık goruntuleyebılecek hangı ip ne kadar internet kullanıyo 

hangı ip kullanan makına internetden download yapıyo gormek ve anlık olarak mudahale veya engelleme yapmak ıstıyorum onerebılecegınız bır

program varmı bırde isa server 2006 sadece ip olarak engelleme yapıyormu saygılarımla... 

Gönderildi : 27/11/2013 23:37

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Isa server yukarıda söylemiş olduklarının hepsini yapar. Ama daha kapsamlı yardımcı olmamız için kullandığın switch markasını söyler misin? 

Bir domain yapın var ise isa server ile sadece ip değil kullanıcı oturumu ile de engelleme yapabilirsin.

Genel olarak network monitoring gibi program arıyorsan, solarwinds önerebilirim. 

Gönderildi : 27/11/2013 23:48

(@mehmetcanemen)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet hocam wındows 2008 domaın yapım var ancak yapımda hem desktop pcler hem laptoplar hem ipad tabletler var ve hepsı dhcp den acces poıntler aracılıgı ıle ıp alıyor ben ınternetı somurenlerı tespıt edıp engelleme yapmak ıstıyorum hocam 

Gönderildi : 28/11/2013 00:49

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Network monitoring yapabileceğiniz bir firewall a ihtiyacınız var. Sonicwall, Draytek, GateProtect, Wathcguard markalarını inceleyebilir firmanıza uygun ürünü temin edip isteklerinizi yapabilirsiniz.

Gönderildi : 28/11/2013 17:40

(@KemalTurkoglu)
Gönderiler: 170
Reputable Member

LanSweeper Enterprise adında bir yazılım var gayet basarılı istersen deneme sürümünü bir dene.

anlık, günlük haftalık olarak ayarlayabiliyorsun. 

Gönderildi : 29/11/2013 19:07

Paylaş: