Forum

GPO ile otomatik us...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ile otomatik user folder oluşturmak

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ;

DC oluşturduğum kullanıcının ör(cozum park) herkese açık olan paylaşım dizininde user ın kendi adına(cpark) otomatik olarak bir folder oluşturup sadece kendi erişimine açık ve ful yetkili olmasını ve bu folder ı da otomatik olarak Belgelerim klasörüne maplemesini istiyorum yani belgelerim (My documents) 'e tıkladığımda GPO nun file serverdaki otomatik oluşturmuş olduğu cpark dizine gidecek. 

bunu nasıl yapabilirim. 

2. olarak local admin in adını ve parolasını GPO ile benim belirlediğim şekilde düzenlemek istiyorum.

Bunların tümünü nasıl yapabilirim yada hepsini tek bir script ile yapmak mümkün müdür. 

Gönderildi : 15/11/2013 14:12

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Arkadaşlar ;

DC oluşturduğum kullanıcının ör(cozum park) herkese açık olan paylaşım dizininde user ın kendi adına(cpark) otomatik olarak bir folder oluşturup sadece kendi erişimine açık ve ful yetkili olmasını ve bu folder ı da otomatik olarak Belgelerim klasörüne maplemesini istiyorum yani belgelerim (My documents) 'e tıkladığımda GPO nun file serverdaki otomatik oluşturmuş olduğu cpark dizine gidecek. 

bunu nasıl yapabilirim. 

2. olarak local admin in adını ve parolasını GPO ile benim belirlediğim şekilde düzenlemek istiyorum.

• Group Policy Managment Console - Default Domain Policy -  Edit
  • Computer configuration - Preferences - Control Panel Settings - Local Users and Groups - New local user

Bunların tümünü nasıl yapabilirim yada hepsini tek bir script ile yapmak mümkün müdür. 

Gönderildi : 15/11/2013 14:22

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Local user için verdiğiniz yolu denedim fakat bu şekilde localde yeni bir kullanıcı oluşturabiliyor fakat var olan Administrator kullanıcısının adını değiştirip enable etmiyor başka bir öneriniz var mı .

ilk sorum hakkında ne yapılabilir bi fikriniz var mı  acaba . 

Gönderildi : 15/11/2013 16:03

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler linkler Local admin için yeterli gibi 🙂 sıra diğer sorunda .

Gönderildi : 15/11/2013 19:14

Paylaş: