Forum

dhcp yapılandırması...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dhcp yapılandırması SORUN

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@mehmetcanemen)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

halen tam olarak sorun kafamda cozulmedı ve hocalarımın dedıgı dogrultuda bır plan yaptın ve sız saygı deger hocalarıma gostermek ıstıyorum

servere 2 ethernet taktım 100 luk ve bu ıkı ethernete  ayrı hatlara sahıp 2 adsl modem bagladım ve server a 3. bi gıgabıt ethernet bagladım ve burdanda 

swıche bagladım ve cat 5 yardımıyla ap lere kablo cektım . sımdı 3 ethernet kartının ayrı sabıt ıp adreslerı var 

100 luk ler : 10.0.0.1 - 192.168.0.1

gigabıt :192.168.182.1

dhcp kurulumunda gıgabıt ethernet kartı uzerınden ıp dagıtıcak yanı 192.168.182.1-254 arası kurulum sırasında router ip adresı sordugu vakıt bu ıkı karta baglı olan ıp adreslerını vermek ıstıyorum bu sekılde kurmak ıstememın nedenı isa server kurmak ve bu ıkı hattı kullanan pclere kısıtlama

vermek bu kurulum dogrumudur eger bu sekılde calısmaz dersenız ne yapmamı onerırsınız.

NETWOR ŞEMAM:  BU LINKTEDIR SAYGILARIMLA

Gönderildi : 15/11/2013 02:56

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

halen tam olarak sorun kafamda cozulmedı ve hocalarımın dedıgı dogrultuda bır plan yaptın ve sız saygı deger hocalarıma gostermek ıstıyorum

servere 2 ethernet taktım 100 luk ve bu ıkı ethernete  ayrı hatlara sahıp 2 adsl modem bagladım ve server a 3. bi gıgabıt ethernet bagladım ve burdanda 

swıche bagladım ve cat 5 yardımıyla ap lere kablo cektım . sımdı 3 ethernet kartının ayrı sabıt ıp adreslerı var 

100 luk ler : 10.0.0.1 - 192.168.0.1

gigabıt :192.168.182.1

dhcp kurulumunda gıgabıt ethernet kartı uzerınden ıp dagıtıcak yanı 192.168.182.1-254 arası kurulum sırasında router ip adresı sordugu vakıt bu ıkı karta baglı olan ıp adreslerını vermek ıstıyorum bu sekılde kurmak ıstememın nedenı isa server kurmak ve bu ıkı hattı kullanan pclere kısıtlama

vermek bu kurulum dogrumudur eger bu sekılde calısmaz dersenız ne yapmamı onerırsınız.

NETWOR ŞEMAM:  BU LINKTEDIR SAYGILARIMLA

Fiziksel olarak doğru lakin bahsettiğin şey için AP lerin GW gibi çalışabilmesi lazım çalışabiliyorlarsa zaten sen onların arkaına DHCp paketi gönderemezsin ve herkesi natların bu durumda ISA sadece AP lerin IP lerini görecektir. Öylese tüm kullanıcıların bridge modda kullanacağın Ap ler aracılığı ile ISA nın LAN bacağının Ip adresini almalı.

Ikınci olarak bu yaptığın işte başka bir yanlış ISA zaten Load Balance yapamıyor yurda filan kuruyorsan boşuna uğraşıyorsun benden söylemesi DrayTek load balance cihazı al.

Gönderildi : 15/11/2013 04:10

Paylaş: