Forum

mac adres engelleme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mac adres engelleme guvenlik

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
511 Görüntüleme
(@mehmetcanemen)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sayın hocalarım benım sorum şu şekılde windows 2003 server kullana bır sıstemım var ve bu sısteme dahıl etdıgım 2 adet adsl hattım var ve dhcp 

yoluyla katlara ip dagıtıyor ancak ınternet hattımız cok ıyı olmadıgı ıcın makınaların dısında kısıler telefon tablet v.s cıhazları ıle ınternetı somuruyorlar

gun ıcınde ve sureklı bana sıkayetler yagıyor ben nasıl bır sıstem kurmalıyımkı benım belırledıgım mac adreslerı dısındakıler ıp alamasın ancak cıhaz

teklıfınde bulundum ancak olmadı server uzerınde nasıl yapmalıyım saygılarımla ... 

Gönderildi : 14/11/2013 20:14

(@AyhanKOSOGLU)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Selamlar ;

Modemlerinde mac filitrelemeyi etkinleştirip sadece izin verilen mac adreslerinin kablosuz olarak ağa bağlanmasını sağlayabilirsin.

Modem marka ve modellerini yada kablosuz ağı ap ler aracılığı ile dağıtım yapıyorsan ap marka ve modellerini belirtirsen daha detaylı bilgi verebiliriz.

Gönderildi : 14/11/2013 20:18

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

(@mehmetcanemen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yanlız hocam ıp adresını dhcp dagıtıyor yanı modemın router ozellıgı kapalı boyle bır durumda modem mac engelleme yaparmı 

Gönderildi : 15/11/2013 01:31

(@AyhanKOSOGLU)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Mac filitreleme yapmamızın amacı güvenlik doğrulaması. Kablosuz ağa sorgu geldiğinde ağ şifresini girdiğinizde mac listesini tarar ve izin verilen grubunda ise bağlantı sağlar. Ip adresi verme işlemi bundan sonra başlar. Yani nasıl kablosuz ağ şifresini modemden ayarlıyorsanız mac filitrelemeyide modemden yapacaksınız.

Gönderildi : 15/11/2013 01:38

(@mehmetcanemen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

cok sagolun hocam saygılarımla

Gönderildi : 15/11/2013 02:31

Paylaş: