Forum

Active Directory To...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Toplu Kullanıcı Ekleme

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
828 Görüntüleme
(@emircankurtkan)
Gönderiler: 63
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar..

Şöyle bir sistem düşünelim elimizde hiç veri yokken yeni bir windows sunucu kurup üzerine Active Directory kurduk. Örneğin 1500 tane kullanıcı eklememiz gerekiyor. Bunu yapmamızın kolay bir yolu var mı ?

CMD'den komut satırı hazırlayıp çalıştırmanın dışında bir yol var mı ? Toplu işlem yapabileceğimiz. Teşekkürler. 

Gönderildi : 01/11/2013 16:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Söylediğiniz gibi power shell ile yapmanız mümkün. En kolay ve hızlı bu şekilde yapabilirsiniz. Netice kullanıcı bilgileri, şifre gibi bilgileri her durumda girmek zorundasınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/11/2013 18:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhabalar..

Şöyle bir sistem düşünelim elimizde hiç veri yokken yeni bir windows sunucu kurup üzerine Active Directory kurduk. Örneğin 1500 tane kullanıcı eklememiz gerekiyor. Bunu yapmamızın kolay bir yolu var mı ?

CMD'den komut satırı hazırlayıp çalıştırmanın dışında bir yol var mı ? Toplu işlem yapabileceğimiz. Teşekkürler. 

Powershell ile oluşturabilirsin. http://letitknow.wordpress.com/2013/04/03/create-active-directory-users-with-powershell/

Gönderildi : 07/11/2013 16:13

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Powershell için küçük bir uygulama var. Excelde csv olarak oluşturduğun dosyayı uygulamanın arayüzünden sisteme atıyorsun. Ben her dönem başında 1500-2000 arası kullanıcı açıyorum bu şekilde. Uygulamanın adı ANUC. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://gallery.technet.microsoft.com/scriptcenter/New-User-Creation-tool-14fa73cd

Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/11/2013 16:37

Paylaş: