Forum

Server 2012 Uzak ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Uzak masaüstü problemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,441 Görüntüleme
(@BurakOguz)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

lisans sağlayacak kullanılabilir bir uzak masaüstü lisans sunucusu olmadığından  uzak oturum bağlantısı kesildi

hatası alıyorum.

Süresi dolduğundan uzatma işlemini gerçekleştirdim 

başlat-çalıştır-cmd-slmgr.vbs -rearm  komutunu yaptım fakat sorun devam ediyor..

Screenshot aşağıdadır.

Şimdiden teşekkürler.. 

Gönderildi : 01/11/2013 16:26

(@mustafacagricaliskan)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Merhaba,

Windows lisansı ile Remote Desktop Services'in lisanslaması farklı.Yazdığınız komut ile RDS'nin lisansını giremezsiniz.

Örnek kurulum için aşağıdaki bağlantıya bakabilirsiniz.

http://www.wackytechtips.com/installing-and-configuring-remote-desktop-services-rds-on-windows-server-2012/

Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/11/2013 20:54

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Öce terminal server lisanslama rol ünü kaldırın.

sonra rol ekleden ekleyin ancak ekleme yaparken remote desktop services dışında diğer otomatik seçili olan hizmetlerin tikini kaldırın yani onları kurmayın, sadece remote desktop srv kurun ve daha sonra lisanslama ekranındaki adımları takip edip lisanslamayı tamamlayabilirisniz.

rol eklerken remote destop service dışındaki işaretlerde kurulursa bu uzakmasaüstü lisans hizmetini kararsız hale getirip çalışmasını engelliyor ve bu şekilde hatalar alıyorsunuz.. 

Gönderildi : 06/11/2013 19:02

(@BurakOguz)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Lisans gerecek mi çünkü serverin lisansı kayıp ama lisanslı server..

Gönderildi : 19/11/2013 14:29

(@ufukh)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Şuan Bende aynı sıkıntı ile boğuşuyorum.

Rol Ekle'den Uzak Masaüstü Yönetimini, Uzak Masaüstü Lisans tanılayıcı Defalarca kaldırdım kurdum fakat sorun aynen devam ediyor. Microsoft'u aradım saolsunlar 235 TL para istiyorlar.

Daha önce bu sorunla karşılaşan arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum iyi çalışmalar... 

Gönderildi : 20/05/2014 14:43

Paylaş: