Forum

Windows Yayımcısı b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Yayımcısı bilinmeyen bir programın başlatılması için izniniz gerekiyor

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
6,464 Görüntüleme
(@burakkaraaslan)
Gönderiler: 25
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar herkese, Server 2012 işletim sistemi kurulumu gerçekleştirdim. Terminal Server aktif olarak çalışıyor. Uzak masaüstü üzerinden sınırlı hesap üzerinden kullanıcılar giriş yapabiliyorlar. Administrator hesabında yüklediğim program.exe yi uzak masaüstü kullanıcılarında kullanmasını istiyorum. Yalnız uzak masaüstü kullanıcıları program.exe yi çalıştırdıklarında "bilinmeyen bir yayımcıya ait aşağıdaki programın bu bilgisayarda değişiklik yapmasına izin vermek istiyor musunuz diye uyarı alıyorum." Bu gelen pencerede Kullanıcı Adı şifre soruyor Administrator hesabı ve şifre olarak giriş yaptığım da program.exe yi çalıştırıyor. Ama ben her defasında Admin kullanıcı adı ve şifresini yazıp tamı programı çalıştırmam gerekiyor. 

Gönderildi : 28/10/2013 19:31

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Exe ye sağ tık- özellikler-uyumluluk tabında Program administrator olarak başlat ı seç kaydet, işini görecektir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 28/10/2013 19:43

(@burakkaraaslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yine aynı sorun devam ediyor. Administrator olarak başlat dediğimde Admin de kullanıcı adı şifre soruyor.

Gönderildi : 28/10/2013 20:00

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Exe global bir exe değil anladığım kadarıyla. Neyin exe si olduğunu paylaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışalım aksi takdirde yazılımcı ile görüşmeniz gerekmektedir.

Gönderildi : 28/10/2013 20:30

(@burakkaraaslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Exe global bir exe değil anladığım kadarıyla. Neyin exe si olduğunu paylaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışalım aksi takdirde yazılımcı ile görüşmeniz gerekmektedir.

Exe muhasebe programı dos tabanlı 2 program.exe var 2 sinde de aynı sorun var. Programı Administrator hesabına yükledim orada sorun yok

yalnız terminal makinelerde şifre soruyor uzak masaüstü bağlantısında  aşağıdaki gibi resim görüntüsü

[url= http://j1310.hizliresim.com/1g/w/u056y.jp g" target="_blank">http://j1310.hizliresim.com/1g/w/u056y.jp g"/> [/img][/url] 

Gönderildi : 28/10/2013 20:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dentim masasında UACyi kapatırsanız bu hatayı vermez. 

Gönderildi : 28/10/2013 22:22

(@burakkaraaslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Administrator kullanıcısından kapattım yalnız yine aynı anlamadım neden yapıyor..

Gönderildi : 29/10/2013 00:31

(@burakkaraaslan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yokmu bir bilen

Gönderildi : 29/10/2013 02:58

Paylaş: