Forum

Server 2003 Dhcp ka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Dhcp kapatma

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
801 Görüntüleme
(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Server 2003 üzerinde dhcp ve active directory yapımız mevcut. Dhcp'yi kapatıp zywall üzerinden dahatmak istiyorum fakat ad aktif olarak kullanmak istiyorum. Dhcp kapatılırsa AD zarar görürmü sıkıntı yaşarmıyım ve nasıl kapatmalıyım ?  

Gönderildi : 21/10/2013 15:06

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Client'lar doğru IP aldığı sürece bir sorun olmaz. DC leriniz ve varsa diğer sunucularınızda IP adresleri sabittir sanırım. DHCP servisini stop ederek test edebilirsiniz. Tamamen kapatmak istersenizde DHCP rolünü kaldırmanız yeterli olacaktır. 

Gönderildi : 21/10/2013 15:40

(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim, zywall ile doğru ipyi doğru bilgisayarlara verme şansım var sıkıntı olmayacağını düşünüyorum deneyeceğim. 

Gönderildi : 22/10/2013 14:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dhcp kapatılırsa AD zarar görmez. Dcnin ipsini statik vermis olmaniz gerek. Clientalrin ipsini dhcp ile dagitmaniz gerekiyor, tabi bunu vihazlada dagitabilirsiniz ama dhcp olsa bence daha iyi olur

Gönderildi : 26/10/2013 17:33

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

DHCP rolünün Windows üzerinde olması kontrol ve yönetim için daha çok kolaylık sağlar bunu gözardı etmeyin bence.

Gönderildi : 26/10/2013 17:46

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

DHCP rolünün Windows üzerinde olması kontrol ve yönetim için daha çok kolaylık sağlar bunu gözardı etmeyin bence.

Evren'e ek olarak 

yarın oburgun dhcp servisini baska bir yere aktarmak istediğinizde rezervasyon bilgileriniz kaybedebilirsiniz 

ama windows makinadan baska bir windows makinaya import export komutları ile tum yapıyı kolayca aktarabilirsiniz

Gönderildi : 27/10/2013 00:24

Paylaş: