Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Sorunu

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@AliYilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sunucu üzerinde Mail Enable var. Kendi domain üzerinden mail alıp gönderebiliyorum. Fakat dışarıyada mail gönderiyorum ama mail alamıyorum. Aşağıdaki hatayı alıyorum. Sebebi ne olabilir.Yardımlarınızı bekliyorum. 

This is an automatically generated Delivery Status Notification.
Delivery to the following recipients failed. 

Gönderildi : 21/10/2013 13:56

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Belirtmiş olduğunuz hata mesajından çok fazla şey söylemek mümkün değil. öncelikle dışarıdan 25 ve 587 numaralı portunuza erişebiliyor musunuz bunu kontrol ediniz.

Aşağıdaki makaledeki adımlara göre tekrar bir kontrol edebilirseniz. Gözden kaçırmış olduğunuz bir şeyde olabilir.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2012/01/01/mail-enable-standart-kurulumu-ve-standart-g-venlik-ayarlar.aspx

Gönderildi : 21/10/2013 14:54

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet ulaşıyorum. Kendi local domain üzerinden mail alıp / gönderebiliyorum. Hotmail , Gmail v.s mail gönderiyorum. Fakat Gmail , Hotmail v.s bana mail gönderemiyor. Popmaster hatası alıyorum.

Gönderildi : 21/10/2013 15:09

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Bana özel mesaj olarak sorun olan sunucudaki test maillerinden birini gönderebilir misiniz. Daha detaylı bir hata mesajı geliyor olması gerekli.

Gönderildi : 21/10/2013 15:17

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sadece aşağıdaki hata mesajını alıyorum. [email protected] dan geliyor. 

This is an automatically generated Delivery Status Notification.
Delivery to the following recipients failed.

Gönderildi : 21/10/2013 15:29

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Bunu siz gönderdiğinizde veriyor sanırım peki size mail gönderildiğinde nasıl bir uyarı alıyorsunuz.

Gönderildi : 21/10/2013 16:58

(@AliYILMAZ)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Bana mail gönderildiğinde bu hatayı alıyorum. Kendi hotmailimden yollayınca şirket mailime bu hatayı alıyorum.

Gönderildi : 21/10/2013 17:00

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Belirttiğiniz mesaj aslında bir uyarı niteliğinde bu nedenle mail enable kurulumunun bulunduğu dizinde loggin klasöründen hata mesajlarını izlemeniz gerekiyor. Buradaki log detaylarına göre bir yorum yapılabilir. Diğer türlü çok fazla şeyi kontrol etmeniz gerekecektir.

Gönderildi : 21/10/2013 17:26

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Karşı taraf bana mail yolladığında aldığı hata authenticate user sorar. Bunun için Pop dizinine yada bununla ilgili ayar nedir biliyormusunuz.

Gönderildi : 21/10/2013 17:31

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Mailenable üzerinden sadece local ipler için izin tanımlamış olabilirsiniz. Orada sunucunuzun ip adresinide seçili olmalı

Ayrıca inbound authtction alanında Don't Req authentication seçili durumda olmalı.

Bu işlemlerin aktif olabilmesi için SMTP servisini restart etmeniz gerekiyor.

Gönderildi : 21/10/2013 17:47

(@AliYilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler çok şüküre buldum sorunu..

Gönderildi : 21/10/2013 18:48

Paylaş: