Forum

2003 server paralo ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server paralo istiyor

17 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bir tane cafe var ana makinada 2003 server st. var terminaller xp pro. makina isimleri sıla olarak geçiyor fakat yeni sistem olan makinaların kullanıcı isimleri user sıla olan makinalardan servere baglandıgım zaman parola istemiyor fakat user isimli olan makinalardan bağlanmak istedigimde parola istiyor sorun ne olabilir paylaşım yetkilerinede baktım ama bir sonuca varamadım.

Gönderildi : 29/08/2008 00:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam

parolalar cache lenmiş olabilir

start > run > control userpasswords2  >  manage passwords  > kısmından silebilirsiniz

ek olarak  user isimli makinalardaki kullanıcılar server da açılmamış olabilir

sıla isimli makineyi kullanan kuıllanıcılar serverda açılmış tır

bunlar kontrol edebilirmisiniz ??

ortamda domain yapısı mevcut mu ??

Gönderildi : 29/08/2008 01:19

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hayır özgür bey domain yapısı yok workgroupta çalışıyor tamam ben onları kontrol ediyim.

Gönderildi : 29/08/2008 15:05

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

özgür bey onları kontrol ettim fakat yine değişen birşey olmadı yine kullanıcı adı ve parola istiyor 2003 serverde Administrator da şifre var kullanıcı adı administrator ve şifresini yazdıgım zaman ancak öyle girebiliyorum serverde user diye bir oturum açtım onuda paylaşım verdigim klasörlere yetkilerine ekledim fakat yine olmadı

Gönderildi : 29/08/2008 18:29

(@cozumpark)

server  da  açtığınız User kullanıcısının şifresiyle pc lerdeki aynımı  ??

bunu kontrol edin

Gönderildi : 29/08/2008 18:31

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

server  da  açtığınız User kullanıcısının şifresiyle pc lerdeki aynımı  ??

bunu kontrol edin

evet aynı ama parola serverde administratorde var terminal makinalarda yok paylaşılmış klasörlerde serverde yetkilerinde administratorda ekli ondan dolayı olabilirmi birde bu paylaşım klasörünü sadece oku izni vermek için everyone ekledigimde yeterli olurmu?

Gönderildi : 29/08/2008 18:37

(@cozumpark)

domain ortamı mevcutsa everyone kullanmayın

domain users kullanın mevcut değilse  olabilir

read olan bir şey aynı zamanda kopyalanabilir bunuda unutmayalım :))

Gönderildi : 29/08/2008 18:41

(@cozumpark)

Merhaba;

Hangi client'larda istiyorsa en kolay yolu hirenboot cd'sini tak parolayı uçur gitsin arkadaşım,,

Kolay gelsin.

Gönderildi : 29/08/2008 18:43

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Hangi client'larda istiyorsa en kolay yolu hirenboot cd'sini tak parolayı uçur gitsin arkadaşım,,

Kolay gelsin.

Userlerde parola yok hocam serverde parola var

Gönderildi : 29/08/2008 18:45

(@cozumpark)

O halde server'na tak hirenboot onu parolasını uçur hiç bir zararı yok,sonra kendin tekrar parola koyarsın,,

Kolay gelsin

Gönderildi : 29/08/2008 19:02

(@cozumpark)

Server da  user açabildiğine  göre  sanırım servera logon olmayla ilgili bir sıkıntı yok  :)))

dolayısıyla  parolayı uçurmaya gerek yok

Gönderildi : 29/08/2008 19:23

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ali hocam uçmaya çok meraklı heralde bir daha bişey söylesem onada uçacak şimdi [:D]

Gönderildi : 30/08/2008 01:08

(@cozumpark)

workgroup ortamında çalışıyorsanız eğer sıla isminde bir kullanıcı yanlış hatırlamıyorsam açmışsınız. şifresi de mevcut.

aynı kullanıcıyı XP makinada da açın ve aynı şifreyi verin. sorun ortadan kalakacaktır.

kolay gelsin

Gönderildi : 30/08/2008 12:12

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Neyse Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilginizden dolayı ama sanırım ben anlatamadım teşekkürler.

Gönderildi : 30/08/2008 14:27

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba genelde xp home işletim sistemleri için uygulanan bir yöntem vardır domain e alınmadıkları için server üzerinde bir kullanıcı yaratırsınız örnek user şifresi 1234 makinalar üzerindede bu kullanıcıyı aynı isim parolayla yaratırsınız paylaşıma girmeye çalıştığınız zaman makina önce kendi local şifresini dener bu olmazsa size şifre sorar böylece hem server hem client üzerinde aynı kullanıcı adı şifre olduğu için size şifre sormaz şimdi paylaşıma girerken sıkıntı yaşadığınız makinalar üzerinde emin değilim ama diğer makinalar sıla olarak giriyorlarsa sıla kullanıcısını server üzerinde hangi şifreyi kullanıyorsa aynı şifreyle açıp deniyebilirsiniz kolay gelsin.

Gönderildi : 31/08/2008 04:11

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Alper hocam terminallerdeki kullanıcı administrator serverdede. Serverde paylaşım yetkisinde Administrator kullanıcısıda ekli oldugu için ondan dolayı şifre soruyormuş problemi hallettim.Teşekkürler yardımlarınız için.

Gönderildi : 31/08/2008 13:36

(@cozumpark)

Sorununuzun Çözüldüğüne ve geri dönüş yaptığınıza Sevindik

Gönderildi : 31/08/2008 14:27

Paylaş: