Forum

Sunucuda İnternet V...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sunucuda İnternet Var Ağ Bilgisayarlarında Yok

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,951 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Forumda ilk mesajım öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Benim şöyle bir sıkıntım var: Sunucumuzun içerisinde 4 tane sanal server var ve bunlardan bir tanesi internet için oluşturulmuş. Yani internet çıkışları bu sunucudan kontrol ediliyor. Fakat sorun şu ki bu sanal serverda internete girebilmemize rağmen buna bağlı bilgisayarlarda (sanal serverın bağlı olduğu ana serverda dahi) internet yok yani ofis bilgisayarları internete girmiyor sadece yerel ağ arası iletişim mevcut.

Bunun sebebi ne olabilir?

Saygılarımla.

Gönderildi : 23/09/2013 15:55

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

hangi sanallaştırmayı kullandığınızı ve  internet çıkışı sağlayan sanal serverınızda internet çıkışını nasıl sağladığınız bilgilerine ihtiyaç duyulabilir, bana şu anlık sanal serverların network kart atamasını kendi içlerinde haberleşecek şekilde ayarlamışsınız gibi geliyor,sanal serverlara ping atabiliyor musunuz?

Gönderildi : 23/09/2013 16:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hocam şöylede bir sorun var sanal sunucuyu kapat aç yaptığımda sorun düzeliyor fakat 5 - 10 saat sonra yeniden kesiliyor anlam veremiyorum bir türlü.

Gönderildi : 23/09/2013 17:54

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Sanal sunucu işletim sistemi nedir? İnternet çıkışlarını kontrol eden yazılım nedir? Detaylı bilgi verebilirsen yardımcı olmaya çalışırız.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 23/09/2013 18:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sunucu server 2012 arkadaşlar.

Kontrol ettiğim kadarı ile firewall kendisini kapatıyor ve kapattığı an bağlı bilgisayarlardaki bağlantı gidiyor. Başlatmaya çalıştığımda ise başlamıyor. Reset attığımda düzeliyor.

Gönderildi : 24/09/2013 20:00

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

İnternet çıkışlarını hangi yazılım ile kontrol ediyorsun? ISA, TMG vs.

Gönderildi : 25/09/2013 12:57

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sanal serverda server 2003 var çıkışları ISA ile kontrol ediyoruz. Report kısmına baktığımda cache okuma hatası verdiğini ardından firewallın kapandığı dikkatimi çekti start dediğimde ise başlamıyor illaki kapat aç yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 25/09/2013 16:21

Paylaş: