Forum

active directory &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

active directory çok kullanılan web sitelerini ekleme sorunu.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@onurkarakaya)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

active directory server 2008 r2 64 bit de kurulu. güncelleştirme yaptırdım explorer 10 oldu.fakat güncelleştirmeden önce policy lerle  web kısıtlamaları yapabiliyordum. user conf./win.settings/internet maintanence/connection/proxy settings burada proxy verip bazı web sitelerine izin verebiliyordum.

Güncelleştirmeden sonra internet maintanence yok oldu. güncelleştirmeyi geri aldığım zaman tekrar geri geldi. ama elimde windows 8 pc ler çoğalmaya başlayınca güncelleştirme yapma gereği duydum. proxy kısıtlamalarını user conf. / win. settings / internet settings. yaptım internetlerini kısıtladım. fakat kurum için gerekli olan web sitelerine nerden izin vericem bu durumda.

Gönderildi : 16/09/2013 15:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

preferences altında internet explorer ayarları geliyor oradan yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 16/09/2013 15:27

(@onurkarakaya)
Trusted Member
Konu başlatıcı

user conf/ prefences in altında windows settings ve control panel settings var dediğniz gibi bir şey yok

Gönderildi : 16/09/2013 15:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

explorer 10 olunca oraya geçiyor proxy ayarları. şuan sizdeki durum nedir?

Windows 2012 serverda da aynı yerde. 

Gönderildi : 16/09/2013 15:43

(@onurkarakaya)
Trusted Member
Konu başlatıcı

mümin bey update işlemini geri almıştım. tekrar update yapıp size bilgi vericem.

Gönderildi : 16/09/2013 16:10

(@onurkarakaya)
Trusted Member
Konu başlatıcı

mümin bey prefences in altına win.settings ile control settings geldi. dediğniz yok. napabiliriz.

Gönderildi : 17/09/2013 00:01

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Onur Bey ;

User Conf - Administrative Temp - Windows Components -  Internet Explorer altından istediğiniz işlemi gerçekleştiremiyor musunuz? Eğer buradaki ayarların dışında özel bir işlem yapmak istiyorsanız Internet Explorer Administration Kit (IEAK) kullanabilirsiniz.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 17/09/2013 14:01

(@onurkarakaya)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Internet Explorer Administration Kit (IEAK) olabilir. fakat 300 kullanıcı var . daha sonra ieak güncelleştirmeleride beni uğraştırır. pc ler genellikle winxp ve explorer8.

Gönderildi : 17/09/2013 14:14

Paylaş: