Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü veya Terminal Hizmetleri ile Local Printer Üzerinden Çıktı Almak

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@EyupAYDEMIR)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Uzak masaüstü bağlanan bir bilgisayara local olarak usb portundan bağlı olan HP 1102 modelindeki laserjet printerden çıktı alamıyorum. Server 2008 Standart local pc windows 7 server üzerinde bulunan easy print özelliğinide devre dışı bırakmama rağmen yinede çıkış alamamaktayız. Fakat local printerin içerisine girdiğimizde kuyrukta uzak masaüstü dokümanları bulunmaktadır. Örnek olarak ben server üzerinden test sayfası gönderdiğimde local printerde 5 adet uzak masaüstü sınama sayfası dökümanı kuyrukta bulunuyor. başka bilgisayarlardaki printerlerde bu sorunu yaşamıyoruz. bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Gönderildi : 13/09/2013 12:38

(@onurkarakaya)
Gönderiler: 52
Trusted Member

server 2008 e hp 1102 lazerjet printerın universal driverını bulup kurarsan sorun çözülmüş olacaktır.

Gönderildi : 13/09/2013 13:05

(@EyupAYDEMIR)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Onur Bey,

HP 1102 laserjet printerin universal driver'i bulunmuyor başka bir öne riniz varmıdır acaba  

Gönderildi : 13/09/2013 13:46

(@onurkarakaya)
Gönderiler: 52
Trusted Member

uzak masaüstüyle bağlanırken

uzak masaüstü ayarlarında yazıcılar tikini işaretle o şekilde bağlan. daha sonra server 2008 de gözükmesi gerekiyor. ama yazdırırken sorun yaşayacağını zannediyorum yazıcıya gönderir kuyrukta bekler yazdıramaz. çünkü universal driver ını isteyecektik. hp nin sitesine bak olması gerek.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4022&lc=tr&cc=tr&dlc=tr&sw_lang=&product=4110304#N179

Gönderildi : 13/09/2013 15:36

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Paylaş: