Forum

Localdeki siteme IP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Localdeki siteme IP yazmadan erişim?

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,125 Görüntüleme
(@oguzhanisik)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirket içinde localde çalışan 2 adet sitemiz var. Bunlara şu an IPadresi:portno şeklinde browser üzerinden erişiyoruz. Bunu örneğin browsere: http://localdekisitem.com şeklinde erişmek istersem ne yol izlemem gerekiyor?

Hosts dosyalarını düzenlemek istemiyorum 100den fazla bilgisayar var. Windows Server 2012 var. DNS kurdum lakin başarılı olamadım ayarlarda. Nereye ne eklemem gerekiyor aceba. yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 11/09/2013 12:10

(@hamisuhaserver)
Gönderiler: 8
Active Member

Çok makina yoksa host dosyası ile de olabilir.

http://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/d07a8aa2-a059-40ff-9e05-036a72f8adba/gpo-to-update-host-file

Gönderildi : 11/09/2013 12:19

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

DNS üzerinde ilgili isimde Host A kaydı oluşturup sitenin bulunduğu pc nin ip adresini belirtmeniz gerekiyor.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/12/dns-doma_3101_n-name-system.aspx

sonrasında domainadi.com:port ile bağlanabilirsiniz

Gönderildi : 11/09/2013 12:19

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

DNS tarafında localdekisitem.com adresinin kayıtlarını düzgünce oluşturduktan sonra IIS te siteleri yayınladığın portlar ile ilgili header ayarlarını yapman gerek. İki taraftaki ayarları da doğru yapılandırabilirseniz istediğiniz olacaktır diye düşünüyorum.

Gönderildi : 11/09/2013 13:05

(@oguzhanisik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Davut bey teşekkürler cevabınız için.

Anlatıma göre herşeyi uyguladım. önce www.site.com:91 şeklinde baglanabildim. makalenin devamında port yönlendirme için servis record gördüm onu uyguladım ve www.site.com şeklinde port olmadan girmeyi beklerken başarısız oldum. sonrasında www.site.com:91 şeklinde de giremez oldum. hatta tüm ileri geri aramaları silmeme rağmen şu an IP:port ile de ulaşamaz oldum siteye. IP adresine ping atabiliyorum ki zaten uzak baglantımda da sorun yok.

sitede veya IISde sorun yok uzak baglantı ile servere bağlandığımda çalışıyor site. dns ve site aynı serverde zaten. dns adresini statik dns olarak ağ bağdaştırıcısına da ekledim kendi bilgisayarımda.  

Gönderildi : 11/09/2013 14:22

(@oguzhanisik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

DNS tarafında localdekisitem.com adresinin kayıtlarını düzgünce oluşturduktan sonra IIS te siteleri yayınladığın portlar ile ilgili header ayarlarını yapman gerek. İki taraftaki ayarları da doğru yapılandırabilirseniz istediğiniz olacaktır diye düşünüyorum.

Oguzhan bey IIS header ayarlarından kastınız nedir. Şu ana kadar site yaptım fakat yayınlama vs ile hiç ilgilenmemiştim zayıfım bu konularda. 

Gönderildi : 11/09/2013 14:24

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhabalar; öncelikle servislerden netlogon servisini yeniden başlatın problem düzelmemişse oluşturduğunuz SRV kaydını silin DNS te domain adı altında hangi servis için SRV kaydı oluşturmuşsanız gözükücektir örneğin _tcp, yada _ftp gibi sonar tekrar netlogon u restart edin. eğer domain adı altında bir A kaydınız mevcut ise IIS de Default web site ye geldiğinizde sağ köşede bindings çıkacaktır buradan hangi siteye hangi portal bağlanması gerektiğini ayarlayın sorununuz düzelicektir.

Gönderildi : 11/09/2013 14:43

Paylaş: