Forum

AD BGINFO Aracı Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD BGINFO Aracı Sorunu Hk

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,703 Görüntüleme
(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Öncelikle BGINFO aracı ile ilgili çözümparkta yayınlanan makaleler gerçekten güzel ve bilgilendirici.

Sorum ise ; bginfo.exe , bgingo.bgi ve bg.bat dosyalarını oluşturdum.\\logonserver\netlogon içerisine bu 3 dosyayı da kopyaladım. Aynı zamanda \\logonserver \sysvol\logonserver\scripts altında da aynı dosyalar mevcut. Bat dosyası içerisine ; \\logonserver\netlogon\Bginfo.exe /timer:0 /SILENT /NOLICPROMPT \\logonserver\netlogon\bgingo.bgi  ekledim. Ve bu bat dosyasını GPO'da DOMAIN SERVERS adı altında bulunan makinaların ; computer conf > Windows Set > Script > Startup içerisine ekledim. Ama çalışmıyor 🙁

bat dosyası içerisine yazdığım komutu x sunucusunda dos ekranında çalıştırdığım da masaüstünde bilgileri görebiliyorum , yani çalışıyor.

GPO ile çalıştırmak istediğim de neden çalışmıyor ? yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 10/09/2013 17:57

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Ben buna benzer bir sorunumu regedit ile çözdüm. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run altına BGINFO adında bir String Value oluşturdum. Değere çift tıklayıp içine C:\_System\Programlar\BgInfo\Bginfo.exe /silent /accepteula /timer:0 girdim. Yani paylaşımda olan Bginfo.exe yi içeren klasör yolu sonuna da gereken parametreler. Sorunu bu şekilde çözmüştüm. Umarım işine yarar.

Gönderildi : 10/09/2013 19:19

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Dediğiniz gibi kayıt oluşturdum , yolu da \\logonserver\netlogon\Bginfo.exe /timer:0 /SILENT /NOLICPROMPT \\logonserver\netlogon\defa.bgi diye oluşturdum ama maalesef çalışmadı.

Saygılarımla,

Gönderildi : 10/09/2013 19:58

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

İlgili exe yi paylaşım yerine local bir klasöre koyup dener misiniz?

Gönderildi : 10/09/2013 20:59

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Local klasör içerisine sadece exe'yi mi kopyalayacağım ? Ayrıca sizing göndermiş olduğunuz yolda bgi dosyasını göstermemişsiniz , bende o şekilde mi yapayım ?

Gönderildi : 11/09/2013 11:51

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Ben sadece exe yi gösteriyorum. Bgi dosyası anladığım kadarıyla konfig bilgilerinin tutulduğu dosya. Onu göstermezsen her makinede ilk kurulum anındaki default ayarları ile iş yapacaktır.

Gönderildi : 11/09/2013 13:07

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

http://www.davudows.com/modules/articles/datafiles/FILE_8337D8-B9793E-92ACCC-E9D6A4-57EE8D-2A2324.rar

dosya burada

ilgili makalelere de buradan ulaşabilirsiniz

http://www.davudows.com/article/BGINFO-Kullanimi.html

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2013/09/06/active-directory-ortamlar-nda-bg_3101_nfo-arac-ile-zemin-resmi-de-i-ikli-i-b-l-m-1.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2013/09/06/active-directory-ortamlar-nda-bg_3101_nfo-arac-ile-zemin-resmi-de-i-ikli-i-b-l-m2.aspx

Merhaba Davut Bey ,

Dediğiniz şekilde yaptım fakat gpo ile çalışmıyor. Oluşturduğumuz bat dosyasını manuel olarak x bir sunucu da çalıştırıcan çalışıyor ama. Neden gpo ile çalışmıyor olabilir ?

Gönderildi : 12/09/2013 18:32

(@davuteren)
Noble Member

User configuration a uygulamanız gerek, computer a uyguluyor olabilirmisiniz? makaleyi iyice incelediniz mi ? çünkü vaktim olmadığı için o makaleyi ben bu uygulamayı yaparken yazdım.

Gönderildi : 12/09/2013 20:01

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Davut Bey , user config de çalışıyor dediğiniz gibi. Comp conf'da neden çalışmıyor ?

Gönderildi : 12/09/2013 20:40

(@davuteren)
Noble Member

BiLGiSAYAR ip verme işlemi yapsada yaptığınız uygulama kullanıcı bazlıdır. yani kullanıcının görmesini sağlamaktır. bu yüzden

Gönderildi : 12/09/2013 20:44

Paylaş: