Forum

Server 2012 easy pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 easy print sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba server 2012 server kullanıyorum. Xp pro kullanan kullanıcı uzakmasaüstü ile bağlanıp muhasebe programı kullanıyor. Ancak easy print  kullanarak yazıcıları serverda göremiyorum. Windows 7 de sorun olmadan çalışıyor. XP acaba desteklemiyormu?  Teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/09/2013 19:41

(@ArtunARPA)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Merhaba,

Xp Pro'nun Default RDP Client Versiyonu desteklemiyor  olabilir.

Isterseniz bir ust RDP Client versiyonu yukleyerek deneyebilrsiniz...

Tsk

Gönderildi : 03/09/2013 20:17

(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

RDP 7 yüklemiştim yinede çalışmadı.

Gönderildi : 03/09/2013 20:25

(@ArtunARPA)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Merhaba,

Client ya da Server tarafında PrinterMapping ayarları Tam mı ?

Bazen Printer Mapping ayarları için Server tarafında Client ayarları geçersiz kıl şeklinde ayar yapılmış olup bu ayarlar unutulabiliyor...

Tsk

Gönderildi : 03/09/2013 20:28

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Server ve Client tarafında RDP Sürümlerinizi ve Net Framework sürümlerinizi kontrol ediniz. Client ve Server tarafında en az Netframework 3.5 SP1 yüklü olması gerekmektedir.Server tarafında Group Policy ayarını yaptınız mı ? Kullanmış olduğunuz yazıcının XP Driveri EasyPrinter tarafında kurulu mu ? Eğer Nokta vuruşlu yazıcı kullanıyorsanız genelde Generic IBM Printer 9 pin işinizi görecektir. Client tarafına yazıcıyı tanıtırken sürücü olarak Generic kullanın. Server tarafındada Aynı sürücüyü Yazdırma yöneticisinden yükleyiniz. 

Gönderildi : 03/09/2013 20:39

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Windows Xp tarafındaki .net versiyonu ile ilgili sorun yaşıyorsun anladığım kadarıyla. Ben de bir müşteride bu sorunu yaşamıştım. Sorun çözüldükten kısa bir süre sonra(muhtemelen win update sonrası) tekrar printerlar karşıya aktarılamaz duruma geliyor. Kesin çözümü print server adı ile satılan cihazlar ile yazıcılarını network tabanlı kullanmak. Biz sorunu bu şekilde aşabildik ve kullanıcılar uzun süredir sistemi sorunsuz kullanıyor.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 03/09/2013 21:37

Paylaş: