Forum

server 2012 termina...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2012 terminal services

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@aydindemir)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar cözümpark ailesi. Aklıma takılan ve kavrayamadığım bir durum var

2012 foundation server satın aldım.5 tane de uzaktan erişim lisansı satın aldım ama nasıl lisanlanacağını bilmiyorum (WinRmtDsktpSrvcsCAL 2012 SNGL OLP NL UsrCAL) 

Şimdi bu Server a 5 tane bilgisayar uzaktan erişim sağlayacak.Terminal servisi kurdum, AD kurdum ,kullanıcıları ekledim.Lisanslamanın ne şekilde yapılacağını söylerseniz sevinirim

Gönderildi : 24/08/2013 01:33

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Selamlar cözümpark ailesi. Aklıma takılan ve kavrayamadığım bir durum var

2012 foundation server satın aldım.5 tane de uzaktan erişim lisansı satın aldım ama nasıl lisanlanacağını bilmiyorum (WinRmtDsktpSrvcsCAL 2012 SNGL OLP NL UsrCAL) 

Şimdi bu Server a 5 tane bilgisayar uzaktan erişim sağlayacak.Terminal servisi kurdum, AD kurdum ,kullanıcıları ekledim.Lisanslamanın ne şekilde yapılacağını söylerseniz sevinirim

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/02/28/windows-server-2008-r2-remote-desktop-licensing-servisi-ve-kurulumu-rd-licensing-_3101_nstallation.aspx

Gönderildi : 24/08/2013 15:41

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Active Directory ile RDS aynı sunucu üzerine kurulmuyor diye biliyorum.

Siz AD ile RDS i  2012 foundation server a kurabildiniz mi?

Eğer kuramadı iseniz mecburen RDS için aynı bir sunucu yapılandırmanız gerekiyor. RDS rolu nu kurarken hem host sesion hem de licensing i secerek kurulumu gerçekleştirin.

Sonra Mehmet Said kardeşimizin gönderdiği linkte anlatıldığı gibi yapılandırmayı yapın.  

Gönderildi : 25/08/2013 12:57

Paylaş: