Forum

Windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows server 2008 karater sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@ErginUZUNDURUKAN)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Grubumuzda windows server standart 2008 kullanıyoruz. Bu serverı kurduktan sonra ve client'ları açtıktan sonra ne olduysa windows yeniden başlatınca çince oldu herşey yani çince bile denemez. Deneme yanılma yoluıyla bir şekilde türkçeye çevirdim. Ama windows word veya excelde türkçe karakterleri basıyor ama kullandığımız windows tabanlı evrim yazılımda sorgulama yapmak için f10 veya f4 yapınca yani display ekranını çağırınca türkçe karakterleri bozuk çıkartıyor. Bu sorun neden kaynaklanmıştır sizce. Dosya hata ekranı aşağıdaki gibi. Bölgesel dil ayarlarında herşey türkçe ve Türkiye olarak tanımlı duruyor.

https://i0.wp.com/www.inancnakliyat.com.tr/dosyalar/EVRIM.jpg?resize=786%2C558&quality=89

Gönderildi : 24/08/2013 00:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33007
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle sadece dil ayarları değil bölgesel ayarlarında değiştirildiğinden emin olun, eğer sorun hala devam ediyor ise bu durumda yazılım ile ilgili bir durum olduğu için yazılım firmasından destek alın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/08/2013 04:39

(@ErginUZUNDURUKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan bey bölgesel ayarları herşeyi türkçe aynı yazılım diğer server 2008 sistemimde karakterler düzgün çıkıyor evrim yazılımda sorun yok yani ne varsa bu server 2008 de var birden fontlar kayboldu geri getirdim ama nafile sanırım sıfırdan kurulum yapacağım.

Gönderildi : 24/08/2013 17:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu durumda OS seviyesinde bir sorun var demektir, onun tespiti ise forum üzerinden biraz zor olur.

Siz eksik dosyalara karşı aşağıdaki komut ile 2008 DVD si takılı iken bir deneyin bakalım

sfc /scannow

http://blogs.technet.com/b/askcore/archive/2007/12/18/using-system-file-checker-sfc-to-fix-issues.aspx

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/08/2013 12:59

(@ErginUZUNDURUKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan bey maalesef işe yaramadı, fontlar düzelmedi. Format atmadan düzelmeyecek sanırım.

Gönderildi : 27/08/2013 02:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Düzelebilir ama böyle forum ortamından deneme yanılma ile uzun sürecektir.

Gönderildi : 27/08/2013 12:33

Paylaş: