Forum

Windows Server ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server Üzerinden Uzaktaki Bilgisayarların Yedeği Alınabilirmi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@ismaildilme)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firmamızın genel merkezinde Windows Server 2012 var

şubemizde ise 3 adet pc var ve Server dan bağlantısız bağımsız çalışıyor firma yetkilimiz bu terminallere Server uzaktan bağlanıp belgelerim masaüstü Outlook vs gibi belgelerin yedeklenmesini talep ediyor fakat ben böyle bir şeyin mümkün olmadığını tahmin ediyorum

genelde terminallerin yedeğini wd live duo hdd üzerinden network diskine otomatik real time yedek aldırıyorum  

konuyla ilgili tecrübe yaşamış arkadaşlarım varsa

konuyu ve beni aydınlatırsanız sevinirim.

Gönderildi : 03/08/2013 01:15

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Dışarıdan yedek alabilen pek çok sistem mevcut. 

Henüz kullanım aşamasına geçmediğim DPM 2012 en etkinlerinden birisi ama 3 client için bu yatırıma gerek var mı karar sizin?

Onun dışında daha basit uygulamalar da mevcut. GFI, Cobian vs şeklinde.

Hatta daha ileri gidip ufak bat dosyaları kullanarak bile bu durumu yapabilirsiniz.

Bir dönem tersine bir işlem için robocopy komutunu kullanarak ben çok basit bir şekilde başarabilmiştim. Tabi robocopy için benim vpn avantajım vardı. Vpn olmadan kullanılabilir mi bakmak lazım.

Kısacası mümkün bir uygulama talebi bana göre. 

Gönderildi : 03/08/2013 01:42

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Bu iş en başından beri sistem yöneticilerinin sıkıntısı. Bir çok uygulama geliştirilmiş. Symantec Backup Exec, Acronis gibi bir çok yazılım firmasının bu iş için üretilmiş özel ajanları olmasına rağmen performans problemi yaşattıkları için tercih edilmemekte.

Bence bu işi en kısa ve kolay şekilde halletmek için kullanıcıların lokalde ofis dosyaları kullanmamasını Terminal server üzerinde kullanmalarını sağlayın.

diğer bir seçenekte bu iş için üretilmiş özel bir yazılım satın almak. Ama dediğim gibi çok kolay bir iş değil.

Gönderildi : 03/08/2013 04:30

(@ismaildilme)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim nasıl bir yol izleyeceğim konusunda yardımcı oldu.

Gönderildi : 03/08/2013 14:20

Paylaş: