Forum

Server 2012 de Term...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 de Terminal server soruları

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@aliferdi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

server 2012 çıktıktan sonra en sık sorulan sorular terminal server ile ilgili olanlar galiba. Daha öncede bu forumdan faydalanarak ve sizlerin yardımlarınızla server 2012 standart sürüme terminal server kurdum.

Ancak aklıma takılan bir kaç soru var:

- Tek bir fiziksel sunucuyu terminal server olarak kullanmak için fiziksel sunucuda ki işletim sistemini DC, ve hyper-v de kini terminal  server olarak kurmak mı mantıklı ve sağlıklı olur yoksa Hyper-v de ki sanal işletim sistemini DC ve fizikselde kini de RDS yapmak mı?

- İkinci olarak Foundation versiyonunda Hyper-v desteği yok bildiğim kadarı ile o zaman tek bir fiziksel sunucuda Foundation versiyonlu server 2012 yi RDS olarak kullanmanın imkanı yoktur değil mi?

iyi günler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/08/2013 22:02

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Merhaba,

Ortamda başka DC var mı? Yoksa tek olarak mı kullanacaksınız?

Eğer böyle bir tek kullanma durumu söz konusu ise ben olsam DC'yi sanalda tutmak yerine fiziksel sunucu üzerinde tutardım. Sanalda DC bulunması durumunda herhangi bir sebepten dolayı reboot edilirse DC'ye erişemeyip sorunlarla uğraşmanız gerekebilir (Bir kaç kötü tecrübeye şahit oldum).

Ama eğer ortamda başka bir DC var ise ben hem RDS için hem de DC için iki ayrı sanal yapma çabasına girerdim.  

Gönderildi : 02/08/2013 23:39

(@aliferdi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

agda baska dc olmayacak ve client larda domaine dahil olmayacak

dc yi mecburiyetten kuracagiz  ayrica rds in sanalda olmasi kaynak tuketimi acisindan sakincali gibi geliyor bana

kullanilacak erp kullanici basina 100-150 mb ram istiyor ..

bu arada 2. soruma ek foundation dan dc olurmu 

Gönderildi : 03/08/2013 01:23

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

Fiziksel cihazınızın özelliklerini tam olarak bilmediğimden dolayı sanalda başınızı ağrıtır mı ağrıtmaz mı çok kestiremiyorum açıkçası. 

Foundation'larda bazı yerlerde RDS desteği yok, bazı yerlerde ise DC kurulu ise RDS desteği yok şeklinde açıklamalar mevcut. Açıkçası çok bir bilgim yok. 

Ancak her iki durumdan birinin doğruluğunu kabul etsek bile Hyper-V desteği olmadığından dolayı kullanabilmeniz çok mümkün görülmemekte. 

Gönderildi : 03/08/2013 01:37

(@aliferdi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkürler iyi günler

Gönderildi : 05/08/2013 13:22

Paylaş: