Forum

Grup Policy (comput...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Grup Policy (computer policy)

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@ahmetsagir)
Gönderiler: 141
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

mevcut yapımda Computer Policy ile AppLocker kullanarak domain içerisinde yazılım yasaklamayı istiyorum.

Ancak bu uygulama esnasında Computer Configuration da policy lerimin istemci bilgisayarlara yansımadığını gördüm.

" gpresult /r  " komutu koştuğunda ;  

-------------------------------------------------------------------

Uygulamalı Grup İlkesi Nesneleri

---------------------------------

Yok

-------------------------------------------------------------------

ile karşılaşıyorum. Anladığım kadarıyla computer nesnelerinde policy hiç görünmüyor.

( Farklı policy uıygulamaları denedim ve sonuç değişmedi. )

Yapıda bunun dışında user configuration policy ler ile ilgili hiç problem yaşamamak tayım.

Sorun giderme de yapabileceğim bir şey var mıdır,

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Teşekkürler,

Saygılar. 

Gönderildi : 17/07/2013 17:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu gpo ayarını hangi policy üzerinde yaptınız? Bir ou oluşturup computerleri oraya taşıyarak ve sadece bu ou için bir policy yazarak denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/07/2013 03:12

(@ahmetsagir)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

evet bir ou oluşturdum ve computer ları içerine atıp bu ou için bir policy uyguladım.

tam olarak böyle. 

Gönderildi : 18/07/2013 20:31

(@ahmetsagir)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ayrıca Default domain policy de uygulamayı hiç denemedim.

Gönderildi : 18/07/2013 20:33

(@mesutunal)
Gönderiler: 12
Active Member

Öncelikle uzun zamandır takip etmekle birlikte bende yeni üye oldum ve ilk defa sizlere yazıyorum.

Benzer bir problem bende yaşıyorum. Default Domain Policy üzerinden clientlerin firewalllarını kapatmak istiyorum. Fakat yaptığım ayarlar hiç bir organizational unit olmamasına rağmen çalışmıyor. Denemek için yeni oluşturduğum organizational unit içerisine useri eklememe rağmen onda da policy aktif duruma gelmiyor. Client ta gpresult /r yaptığımda GPO "yok" olarak gözüküyor bunun nedeni ne olabilir.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler. 

Gönderildi : 22/07/2013 13:00

(@k-leventbecit)
Gönderiler: 58
Trusted Member

İyi Günler,

Security Filtering'de bilgisayarları tanımladığınızı varsayıyorum.  

Aynı OU içerisine bir kaç user atıp onların policy alıp alamadığını kontrol eder misiniz?  

Gönderildi : 31/07/2013 13:14

Paylaş: