Forum

Server 2008 Winsxs ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Winsxs Klasör Sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
707 Görüntüleme
(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Windows Server Standart 2008 x86 kurulu olan bir sunucunun winsxs klasörü 9,5 GB büyüklüğünde. HDD de yer kalmadığı için bu klasörü temizlemek istiyorum. Biraz araştırdım windows7 ve vista için bir şeyler buldum denedim ama sonuç alamadım. Önerebileceğiniz bir şey var mı?

Gönderildi : 16/07/2013 06:39

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

bu klasörü silmeniz sistemde can sıkıcı problemlere yol açabilir, şöyle ki bildiğim kadarıyla windows un ihtiyaç duyabileceği tüm dosyalar bu diinde bulunuyor ayrıca siz server manager i açıp bir özellik yada servis yüklemek istediğinizde gelip buraya bakıp buradan dosyaları çekiyor size de herhangi bir cd/dvd sormuyor. belki klasörü başka bir yere taşıyıp registry den yolu gösterilebilinir fakat önermiyorum. sonuçta bu windows 7 değil bozulunca kursanızda iş aksayabilir.

Gönderildi : 16/07/2013 11:26

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Davut Bey ;

Dediğiniz gibi oldu da 🙂 Klasörün içeriğini temizledim ve bir süre sonra windows ta logon bile olamaz duruma geldi sistem. Allah'tan silmeden önce harici diske tüm dosyaları yedeklemiştim. Kaspersky Rescue Disk ile sunucuyu açıp klasör yedeklerini geri koydum sistem düzeldi. Klasörü tamamiyle silmek istemiyorum küçültsem bile bana yeter. 30 GB'lık diskin 10 GB ı bu klasör olunca iş biraz inada biniyor. Küçükltme ile ilgili yapılabilecek bir işlem var mı acaba?? 

Gönderildi : 16/07/2013 12:27

Paylaş: