Forum

Server Disk Yetersi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Disk Yetersiz.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
546 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar kullanmakta oldugum windows server 2003 diskinde 200 gb hdd var. ama bende önce serverı kuran arkadaş hangi akla hizmet bilmiyorum ama C:\ sürücüsüne 8 gb alan vermiş gerisinide 2 parça halinde D:\ ve E:\ yapmış. Benim öğrenmek istediğim acaba D:\ veya E:\ sürücüsünündeki boş alanın bir kısmını C:\ sürücüsüne zarar vermeden ilave etme şansım varmı. Yani örnegin C:\ 8 GB, D:\ 100 Gb ben D:\ sürücüsünün 20 GB nı C:\ sürücüsüne ekleyerek 28 GB yapabilrimiyim. tabi bunları yaparken C:\ sürücüsünde bulunan hiçbir bilgiye zarar gelmemesi lazım. Acaba bunu yapabilen bir program varmı. Teşekkürler......................

Gönderildi : 14/03/2008 17:41

(@Gursad)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Selam.

Partition Manager ile yapa bilirsin GUI modunda kendiminde oyle bir sornu oldu cozdum.Sorun olmazsa bende program var upload yapa bilirm senin icin link veririm.

Edit: Yukleme yapmana gerek yok.C diski icinden calsidir.

--

Saygilarimla

Forum kuralları gereği link kaldırılmıştır.

ÇözümPark Yönetimi

Gönderildi : 14/03/2008 17:58

(@UgurSALMASUR)
Gönderiler: 163
Estimable Member

acnoris disk directory  programını kullanarak diskini istediğin gibi şekillendirebilirsin.

Gönderildi : 14/03/2008 18:03

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhabalar kullanmakta oldugum windows server 2003 diskinde 200 gb hdd var. ama bende önce serverı kuran arkadaş hangi akla hizmet bilmiyorum ama C:\ sürücüsüne 8 gb alan vermiş gerisinide 2 parça halinde D:\ ve E:\ yapmış. Benim öğrenmek istediğim acaba D:\ veya E:\ sürücüsünündeki boş alanın bir kısmını C:\ sürücüsüne zarar vermeden ilave etme şansım varmı. Yani örnegin C:\ 8 GB, D:\ 100 Gb ben D:\ sürücüsünün 20 GB nı C:\ sürücüsüne ekleyerek 28 GB yapabilrimiyim. tabi bunları yaparken C:\ sürücüsünde bulunan hiçbir bilgiye zarar gelmemesi lazım. Acaba bunu yapabilen bir program varmı. Teşekkürler......................

Server IBM x serilerinden mi?

Gönderildi : 14/03/2008 18:38

(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet server IBM acaba IBM olması bir sorun yaratırmı? ayrıca cevaplarınız için çok tşk.

Gönderildi : 14/03/2008 19:16

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

C nin 8gb olmasının nedeni şu. Kurulum IBM'in support cdsi ile başlatılmış. Bu wizard ile işletim sistemi bilgilerini önceden giriyorsun ve sonra senden işletim cdsini takmanı istiyor. CD takıyorsun ve kurulum otomatik devam ediyor.

Bu wizard içinde, kurulum yapılacak sürücünün boyutu default olarak 8gb gelir. Sistemi kuran arkadaş bunu değiştirmeden devam etmiş.

Diski genişletme hakkında ise şunu söyleyebilirim; riskli.

Forumda daha önce konuşmuştuk.

Gönderildi : 14/03/2008 19:59

Paylaş: