Forum

dumprep 0-u ?

Bildirimler
Hepsini Temizle

dumprep 0-u ?

8 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
833 Görüntüleme
(@aslan322)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arakadaşlar, win 2003'te msconfig'in balangıcına dumprep 0-u geliyor. System32 içinde yer alıyor...Kaldırıyorum yine belli aralıklarda seçenek aktif oluyor. Sistem özelliklerden hata ayıklama bilgisin seçeniğini yok dediğim halde de geliyor. bu bi tür virüs mü acaba? Kolay gelsin.

Gönderildi : 14/03/2008 18:05

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

http://www.castlecops.com/s6959-dumprep_0_u.html

Gönderildi : 14/03/2008 18:23

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Dumprep hataların izlenmesi ile ilgili bir araç. bu sürekli çıkıyorsa sistemde sürekli hata veren bir uygulama olmalı. hata raporu gönder gönderme ekranı çıkıyor mu? Hataya neden olan uygulamayı kaldırmalısın. Yada sırası ile;

Başlat> Çalıştır> Regedit

tüm registry altında dumprep kelimesini arat. bulduğun tüm dumprep kayıtlarını sil. windows/system32 altından dumprep'i sil. msconfig ten kaldır. restart yap.

Gönderildi : 14/03/2008 18:27

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Metod Dumprep.exe içeriğini registry' den silmek
Başlat-çalıştır-regedit-Aç-Tamam
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cu rrentVersion\Run kısmında
dumprep' i tıkla ve Delete tuşuna basarak sil
Makinanınızı yeniden başlatın

yada http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/processlibrary/dumprep/  linkini kullanabilirsiniz

Gönderildi : 14/03/2008 18:27

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Benim bildiğim kadarıyla dumprep.exe bir hata bildirme uygulamasıdır.Herhangi bir hata durumunda
bu program, detayları bir text dosyasına kaydeder ve bu bilginin
microsoft'a gönderilmesi için izin ister. Bilgisayarda  hata veren bir uygulama oldugunda her zaman
devreye girer .Register'da dumprep ile alakalı  bulabildiğin bütün kayıtları sil,
system32'nin altında ki dumprep'i sil,
msconfig'den kaldır, bilgisayarını yeniden başlat yeniden başlat.

Gönderildi : 14/03/2008 18:39

(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member

Merhaba bende şuan aynı sorunla karşı karşıyayım OS WinSrv2003R2 EN.

Dediğiniz gibi bir hata mesajı alıyorum generic host process for win32  hata ile karşılaştı gibi.. ve baktığımda msconfig de dumprep 0 -u var bir kaç adet benim disable ettiklerim de duruyor yeni bitane daha ekleniyor ve o enable kaldırıyorum yeniden başlattıgımda aradan zaman geçiyor yine msconfig de bir de benim bunu farketmeme sebep olan şey

Ağ bağlantısını kesiyor yani ben \\ipadresi yazdıgımda normalde paylaşım dosyaları gelmesi gerekirken belirtilen ağ adı artık geçersiz diyor bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor aradan zxaman geciyor yine aynısı oluyor bi kaç gündür sistemi temizledim wirüs prgmı tool lar vs bir türlü kurtulamadm farklı birşeymiş iyice can sıkmaya başladı dedikleriniz yaptım birde My Computer Properties advanced altında Sturtup and Recovery de written debugging information u none yaptım heralde o hata mesajı nı txt ye yazmasını engelliyor bu ayar . Simdi restart ettim makinayı bakalım düzelicekmi aradan zaman geçmesi lazım ...

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 09/05/2009 12:01

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

msconfig ile sistem açılışında çalışan dosyaları kotnrol ettinizmi ? neler var paylaşırmısınız ?

Gönderildi : 09/05/2009 19:20

(@mustafaulker)
Gönderiler: 2
New Member

system32 altında birde ekran kartının bir dll vardır fakat dumprep 0 -k herhangi bir işlem yapdıgınız zaman o anki işleme göre shutdown komutu göndermektetir yapmış oldugun işleme göre degişmektetir tabi bunu silmenin bir yolu sistme baglı olanexternal harddiskleri cıkartın makinayı güvenlik kip de acalım regedit girelim dumprep 0 -k diye aratalım varsa kesin bulucaktır sildikten sonra system32 altında dumprep 0 -k duruyor onunda ismini degiştirelim hdd takmayalım ama restart ettikten sonra kapatalım acalım sorun silinecektir hdd partlarınıda malwarebyt taratalım sorun düzelicektir

Not : lütfen alıntı yapmak yerine kendi bilgileriniz ışığında yazınız veya yazı içerisindeki linklere dikkat ediniz.

Gönderildi : 11/07/2010 00:33

Paylaş: