Forum

Server bağlantı pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server bağlantı problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
471 Görüntüleme
(@GokhanKazanci)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows 2008 r2 Servere bağlı 10 adet client bağlı bir sitemimiz var.

Active directory ve Dosya sunucusu olarak kullanıyoruz bütün dosyalarımıza server üzerinden ulaşıyoruz. 

Son 1 haftadır server ile durup dururken bağlantımız kopuyor. Ağ üzerinden servere erişim kesiliyor. Fakat server çalışmaya devam ediyor.  

Event lara baktığımda herhangi bir hata göremiyorum fakat. Makineyi tekrar başlattıktan sonra event id 4013, event id 2886, event id 14548 gibi hatalar görüyorum. Arama yaptığımda bir kaç fix olduğunu gördüm fakat sorunumu çözmedi yaklaşık olarak her gün veya 2-3 günde bir aynı sorun ile karşılaşıyorum.

Gönderildi : 26/04/2013 15:37

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

bağlantı switchleri kontrol ettinizmi.uzun süre ping ile denetleyin.sonuca göre hareket edin.Bu problemi çok detaylı ( event id lerde ) aramayın.göz önünde bir problem olduğunu düşünüyorum.bu bağlantı kopma esnasında dns ve bigisayar tarayıcısı hizmetlerini kontrol ediniz.ciddi bir trojanda olabilir. 

Gönderildi : 28/04/2013 03:21

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ,

Client lar otomatik IP mi alıyor? Eğer otomatik ise bir kaç tanesinin IP sini sabitleyip kesilme anında sabit IP li olanlarında bağlantısının kesilip kesilmediğini kontrol eder misin? ayrıca kullandığın switch hızı ve markası nedir? Yakınlarında manyetik alan oluşturabilecek bir cihaz var mı? 

Gönderildi : 28/04/2013 17:24

(@GokhanKazanci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bağlantı switchleri kontrol ettinizmi.uzun süre ping ile denetleyin.sonuca göre hareket edin.Bu problemi çok detaylı ( event id lerde ) aramayın.göz önünde bir problem olduğunu düşünüyorum.bu bağlantı kopma esnasında dns ve bigisayar tarayıcısı hizmetlerini kontrol ediniz.ciddi bir trojanda olabilir. 

Merhabalar ping e uzun süreler denedim cevap vermiyor 1 saat kadar cevap bekledim sonuç yok.

Ama serverden client lere ulaşabiliyorum bu süreçte. Ping atıyorum dosyalarına erişebiliyorum. Servere erişim kesiliyor. 

Gönderildi : 29/04/2013 00:11

(@GokhanKazanci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Client lar otomatik IP mi alıyor? Eğer otomatik ise bir kaç tanesinin IP sini sabitleyip kesilme anında sabit IP li olanlarında bağlantısının kesilip kesilmediğini kontrol eder misin? ayrıca kullandığın switch hızı ve markası nedir? Yakınlarında manyetik alan oluşturabilecek bir cihaz var mı? 

Client lerin hepsi sabit ipli. Switch Tplink marka bir switch. Manyetik alan oluşabilir ama 2 yıldır çalışıyordu sistem 

Gönderildi : 29/04/2013 00:13

Paylaş: